Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Statystyka

Użytkowników : 144363
Artykułów : 125
Zakładki : 27
Odsłon : 259984

Dzisiaj jest: Piątek
30 Września 2022
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga

DZIEŃ SENIORA 2018R. W BYDGOSZCZY

Październik 2018
Tekst: Ewa Zbelicka
Zdjęcia: Robert Sawicki

    Po raz kolejny, tym razem 26 października br w ramach obchodów Dnia Seniora w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (dziękujemy właścicielom za bezpłatne użyczenie sali i obsługę) organizowanych wspólnie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (dziękujemy dyr. Oddziału Panu Mariuszowi Jaroniewskiemu za udzielanie porad emerytalnych przez zatrudnionych u siebie specjalistów) i Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział w Bydgoszczy, spotkali się wspólnie członkowie związku i sympatycy.
    Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało „Aktywnie i Bezpiecznie” i dlatego Partnerami  wydarzenia była Policja i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Seniorzy chętnie korzystali z konsultacji u specjalistów z różnych urzędów i instytucji, że wymienię tylko Urząd Miasta Bydgoszczy, NFZ, PFRON, Bank Pocztowy, Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka (dziękujemy wszystkim instytucjom, także tym nie wymienionym). Uczestnicy bardzo chwalili sobie to, że w jednym miejscu mogli otrzymać informacje o programach wsparcia dla swojej grupy wiekowej.
     Było również coś dla ducha. Z programem artystycznym wystąpiła m.in. młodzież z Ośrodka dla Słabo Widzących i Niewidomych im. Louisa Braille`a oraz seniorzy z Grupy Teatralnej „Trzeci Oddech” przy  KUTW i Pani Krystyna Lepak w repertuarze znanych nam piosenek. Interesujący wykład na temat nietuzinkowego „Aktywnego spędzania czasu” wygłosił dziennikarz Gazety Pomorskiej Marek Weckwerth.

     Wypada jeszcze dodać, że wszyscy uczestnicy spotkania i goście rozkoszowali się pysznym tortem ufundowanym przez bydgoską cukiernię „Rem Marco” (dziękujemy właścicielowi).
     Było uroczyście i radośnie, sympatycznie i przyjemnie, pozostały niezapomniane wrażenia i nadzieja, że za rok w podobnym terminie dojdzie do kolejnego spotkania.
     Spotkanie uświetnili swoją obecnością m.in. v-ce Prezydent Miasta Bydgoszczy Pani Iwona Waszkiewicz, Dyr. Wydziału Zdrowia UM Bydgoszcz Pani Agnieszka Bańkowska, Rektor WSG i zarazem Konsul Honorowy Słowacji Pan Wiesław Olszewski, Przewodniczący Bydgoskiej Rady Seniorów Pan Ireneusz Frelichowski i Pan Przemysław Biegański z zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych. 

 
© 2022 Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy