Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Statystyka

Użytkowników : 144363
Artykułów : 125
Zakładki : 27
Odsłon : 259986

Dzisiaj jest: Piątek
30 Września 2022
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga

 Oddział Rejonowy PZERiI w Chojnicach ma swój sztandar.


Treść - na podst. wyd. Nr 18/879
„Czas Chojnic” z dnia 2.05.2019r.
Zdjęcia : od Urząd Miasta Chojnice

Chojnicki Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zrzeszający mieszkańców Chojnic oraz gmin Czersk i Brusy, liczący ponad 1100 osób, w roku 60-lecia istnienia doczekał się swojego sztandaru. W marcu zdecydowano o tym, że organizacja wzbogaci się o sztandar, a już w dniu 27 kwietnia br. w miejscowej Bazylice odbyła się uroczystość poświęcenia i zaprzysiężenia sztandaru przez księdza dziekana Jacka Dawidowskiego. Rodzicami chrzestnymi proporca zostali przewodnicząca Oddziału Rejonowego związku Urszula Szuba oraz Konrad Piesik, a poczet sztandarowy stanowili Wojciech Orłowski, Genowefa Rutkowska i Olga Orłowska.
W komitecie organizacyjnym działali Roman Goliński, Franciszek Kosecki i Wiesława Beling. Dzięki pomocy sponsorów udało się zebrać na ten cel 6200 złotych.
Po części religijnej, dalsza część uroczystości odbyła się w Chojnickim Centrum Kultury. Po wniesieniu sztandaru wręczone zostały odznaczenia wyróżniającym się członkom związku oraz  podziękowania za pomoc w pozyskaniu proporca. Wyróżnienia wręczał między innymi przewodniczący Oddziału Okręgowego PZERiI Zdzisław Tylicki. Podziękowania, dyplomy i kwiaty od chojnickich emerytów otrzymali też fundatorzy sztandaru i sponsorzy, m. in. pełnomocnik burmistrza ds. nauki Przemysław Zientkowski oraz szef ChCK Radosław Krajewicz. Uroczystość zakończyła projekcja filmu „Rozmowy z Bogiem” ufundowana przez władze miasta.

ZDJĘCIA DO POBRANIA 
© 2022 Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy