Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Statystyka

Użytkowników : 144352
Artykułów : 121
Zakładki : 27
Odsłon : 233522

Dzisiaj jest: Poniedziałek
6 Grudnia 2021
Mikołajki
Imieniny obchodzą
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew,
Mikołaj

Do końca roku zostało 26 dni.
Zodiak: Strzelec

  

Tekst :    Zbigniew Kania
Zdjęcia : Ryszard Mrozik

Uroczyste spotkanie w podziękowaniu za aktywną pracę

       W pięknej Sali Restauracji „Maestra” przy Operze NOVA odbyło się uroczyste spotkanie, stanowiące podziękowanie za pracę dla działaczy związkowych na rzecz bydgoskich seniorów i osób niepełnosprawnych.
       W spotkaniu oprócz licznego grona ludzi realizujących zadania sprawiające, że nasi emeryci, renciści i niepełnosprawni mogą czuć wsparcie, pomoc, a przede wszystkich wspólnie uczestniczyć w imprezach i różnego rodzaju formach wypoczynku i rehabilitacji, udział wzięli Nasi zaproszeni Goście : m. innymi poseł na Sejm RP Pan Jan Szopiński, przedstawiciele reprezentujący bydgoskie władze i organizacje - Pani Agnieszka Bańkowska, Pani Karolina Kallas, Pan Przemysław Biegański, Pan Wiesław Olszewski, Pan Jerzy Karwowski, Pani Krystyna Chojnacka, Pani Barbara Kokot, Pan Harald Matuszewski oraz Panie Martyna Kuczyńska i Pani Justyna Kempska reprezentujące Kompleks Ośrodków Wpoczynkowo – Rehabilitacyjnych w Mrzeżynie.
       W swoim krótkim wystąpieniu Przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI Pan Zdzisław Tylicki złożył podziękowania związkowym aktywistom, ludziom najbardziej zaangażowanym w organizowanie życia społeczno – kulturalnego bydgoskim seniorom. To Wasze inicjatywy, poszukiwanie rozmaitych form pracy, rozrywki, i kontaktów międzyludzkich, począwszy od najmniejszego ogniwa Naszego Związku jakim jest Koło, stanowią sedno naszego działania, a jest nim obrona i walka z problemami starzenia się społeczeństwa. Pan poseł Jan Szopiński przekazał uczestnikom spotkania gorące słowa wsparcia oraz zapewnił, że w swojej pracy na forum polskiego Parlamentu zawsze będzie promował i popierał wszelkie inicjatywy mogące przynieść korzystne rozwiązania dla poprawy warunków życia ludzi starszych i niepełnosprawnych. Gorące życzenia seniorom przekazała Pani Justyna Kempska, zapraszając do uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych Ośrodka w Mrzeżynie, po czym odbył się koncert w wykonaniu wokalisty Pana Wiesława Nowickiego oraz wirtuoza skrzypiec Pana Valerisa Ivanovsa przyjęty przez uczestników spotkania gorącymi brawami. W trakcie koncertu zebrani mieli okazję do wspólnego śpiewania oraz posiłku serwowanego przez miejscową restaurację.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 
© 2021 Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy