Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Statystyka

Użytkowników : 144363
Artykułów : 125
Zakładki : 27
Odsłon : 259988

Dzisiaj jest: Piątek
30 Września 2022
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga

Tekst : Karol Gapiński
Zdjęcia : Zdzisław Tylicki 

          W restauracji Parkowej spotkało się około 70 członków żnińskiego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Impulsem do tej integracji był tak Dzień Kobiet, jak i Dzień Mężczyzn. Dlatego spotkali się między tymi świętami.

          Seniorzy to jedno z najlepiej zintegrowanych środowisk w społeczeństwie gminy Żnin. Nie tylko dlatego, że łączą ich wspólne doświadczenia lat przeżytych w tych samych czasach. Mają wspólne troski i radości. Poza wszystkim jednak, oni zawsze dbali o to, aby ta integracja kwitła. Pielęgnują kontakty, spotykają się, rozmawiają, wspólnie bawią.

          Dlatego ostatnie 2 lata były dla nich szczególnie trudne. Oczywiście ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia sanitarne. Z ich przyczyny seniorzy nie mogli si ę integrować w szerokim swoim gronie. A przecież wcześniej oddział żniński Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów regularnie takie spotkania odbywał. Teraz wreszcie po 2 latach prezeska Oddziału Dorota Supińska mogła z przyjemnością zaprosić członków na spotkanie z okazji Dnia Kobiet .Podobnie, jak to było w czasach przed pandemią, miejscem w którym się spotkali była restauracja Parkowa. Ponieważ sala była zajęta 8 marca, to emeryci i renciści umówili się w Parkowej dzień później. Nie piszemy emerytki i rencistki, choć powodem spotkania był Dzień Kobiet, bo panów też nie zabrakło. W końcu przecież kolejny dzień w kalendarzu, czyli 10 marca to Dzień Mężczyzny. Dlaczego więc nie świętować wspólnie ?

          Na spotkanie przybyło około 70 osób. Odebrali serdeczne życzenia od swojej prezeski i gościa specjalnego, którym był Zdzisław Tylicki, prezes zarządu okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bydgoszczy. On złożył na ręce Doroty Supińskiej piękny bukiet kwiatów. Uczestnicy spotkania spełnili toast, skonsumowali smaczny obiad, później raczyli się ciastem przy kawie. Żałowali, że tym razem nie było w planie potańcówki przy muzyce na żywo. Zrezygnowano z tego punktu programu ich spotkań, gdyż mamy już czas Wielkiego Postu. Jednak atmosfera i tak była radosna, bo ujrzenie znajomych twarzy, możliwość zapytania, co u nich i ich rodzin, jak zawsze taką radość między przyjaciółmi powoduje. Uczestnicy spotkania otrzymali też słodkie upominki. 
© 2022 Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy