POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

13 marca 2024
Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: MGOPS Więcbork 12 marca br. w Centrum Aktywności Seniora w Więcborku
16 lutego 2024
Tradycyjnie, od lat, bawiliśmy się na biesiadzie w "tłusty czwartek" w gościnnej "Pomorzance". Było nas
21 maja 2023

45-lecia istnienia

„Jesteśmy w najlepszym okresie życia

aby przystanąć i otworzyć się na piękno świata,

cudowną naturę w całym swym bogactwie i na drugiego człowieka.

Nie musimy się spieszyć. Nareszcie mamy czas na to

aby każdą minutę życia przeżywać pełniej i piękniej”

(autor nieznany)

 

Te słowa nieznanego autora, sekretarz Oddziału Okręgowego PZERiI w Bydgoszczy, skierowała do wszystkich zgromadzonych seniorów na obchodach 45-lecia istnienia i prężnej działalności Oddziału Rejonowego w Więcborku połączonych z cyklicznym już, XXII Wieczorem Seniora oraz obchodami Światowego Dnia Inwalidy pod hasłem „Polska krajem przyjaznym osobom niepełnosprawnym”, nad którymi to imprezami honorowy patronat objął Burmistrza Więcborka Waldemar Kuszewski.

 

Na spotkanie, które miało miejsce 7 października 2017 Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Więcborku, wspólnie z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury i Szkołą Podstawową im. Polskich Noblistów w Więcborku zaprosił wszystkich chętnych seniorów i osoby niepełnosprawne z terenu miasta i gminy Więcbork oraz gminy Sośno.Nad przebiegiem imprezy czuwała sekretarz oddziału Zofia Najdowska. Na początek przedstawiła krótki rys historyczny stowarzyszenia emerytów w Więcborku czerpiąc informacje m.in. z zapisów przepastnych kronik, które można było przeglądać w holu budynku. Poza tym każdy otrzymał wydawnictwo zawierające kompedium wiedzy opowiedziane głównie fotografiami, a zatytułowane „Zatrzymane chwile”.

 

Doniosłym akcentem było wprowadzenie własnego sztandaru. Bogaty scenariusz przewidywał  powitanie m.in. przedstawicieli władz miasta, starostwa, instytucji samorządowych, władz gminy Sośno, PZERiI, sponsorów, mediów, orkiestrę dętą, artystów małych i dużych, wolontariuszy, którzy wykonali kawał dobrej roboty,  no i przede wszystkim adresatów wieczoru – kochanych seniorów. Był też czas podziękowań osobom  i instytucjom wspierającym merytorycznie, finansowo i organizacyjnie działania oddziału rejonowego. Między innymi Zarząd Główny PZERiI wyróżnił z Więcborka Bank Spółdzielczy Dużą Złotą Odznaką Honorową za kilkunastoletnią pomoc finansową, a Miejsko – Gminny Ośrodek  Kultury otrzymał Dyplom Uznania.

 

Sympatycznymi momentami było uroczyste przyjęcie nowych członków i przyznanie wewnętrznych medali „Seniorzy na medal” długoletnim członkom za ich bezinteresowną aktywność w pracach oddziału. Wzruszenia nie kryły członkinie związku w osobach Pani Basi Przybyłowskiej i  Heleny Olszewskiej wyróżnione specjalnymi dyplomami, które mimo życiowych i zdrowotnych komplikacji czerpią siły z uczestniczenia w spotkaniach i nie czują się samotne. Najważniejsze wyróżnienie wewnętrzne czyli statuetka „SOWY” symbolizująca życiowe doświadczenia i mądrości seniorów trafiła do MGOPS w Więcborku.

 

Odnotować należy jeszcze uhonorowanie par małżeńskich obchodzących Złote Gody medalami przyznanymi przez Prezydenta RP.Po części oficjalnej nadszedł czas na konsumpcję i wspaniałą zabawę. Był m.in. 5.cio piętrowy tort ufundowany przez Burmistrza i inne smakołyki wraz z ciepłym posiłkiem. Można było wziąć udział w bezpłatnej sesji zdjęciowej, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez dzieci ze szkoły w Zakrzewku oraz MGOPS i MGOK w Więcborku.Zwieńczeniem tego świątecznego dnia była zabawa taneczna przy muzyce i śpiewie zespołu RELAX, który tworzą pasjonaci muzykowania będący członkami związku.

 

Szersza fotorelacja na stronie Oddziału Rejonowego Więcbork  www.pzeri.com.pl oraz

http://e-krajna.pl/pl/15_fotorelacje/94_kultura/1840_xxii_wieczor_seniora_w_wiecborku.html

 

07.10.2017

Tekst: Ewa Zbelicka

Zdjęcia: Ryszard Mrozik 

 

 

 

 

 

ALBUM ZE ZDJĘCIAMI

Aktualności: Więcbork

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl