POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

27 stycznia 2024
Dnia 23 stycznia 2024 roku w sali OSP Czarże, odbyło się spotkanie karnawałowe członków miejscowego
17 października 2023
               Dnia 14 października br. odbył się bal zorganizowany przez nasze Koło PZERiI w Czarżu z
20 maja 2023

800-lecie Czarża

27 maja 2022r. uroczyście obchodziliśmy 800 lat Czarża. Pierwsze wzmianki o naszej wsi pochodzą z 5 sierpnia 1222 roku w akcie nadania przez księcia Konrada Mazowieckiego terenów w ziemi chełmińskiej, na rzecz biskupa misyjnego Prus Chrystiana. Koło PZERiI w Czarżu brało czynny udział w uroczystościach urodzinowych jako współorganizator uroczystości. Na sołeckim placu zabaw zebrało się bardzo dużo osób, chętnych do wspólnej urodzinowej biesiady. Głównym organizatorem była Gmina Dąbrowa Chełmińska oraz Sołtys i Rada Sołecka Czarże. Pomocy w organizacji udzieliły : KGW Czarże, Zespół Szkół w Czarżu, Zespół Nadwiślanie, OSP Czarże, GOKiS w Dąbrowie Chełmińskiej i Koło PZERiI w Czarżu. Po urodzinowych życzeniach od Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska pana Radosława Ciechackiego i przemówieniu Sołtys Czarża pani Marioli Góreckiej, zarys historyczny Czarża przedstawił były długoletni dyrektor Szkoły w Czarżu pan Stefan Ociński . Następnie w części artystycznej wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół w Czarżu oraz Zespół Nadwiślanie. Aby biesiadnicy nie byli głodni zadbały panie z KGW Czarże i miejscowi druhowie z OSP. Była przepyszna grochówka z kuchni polowej i kiełbaski z grilla. Nie zabrakło urodzinowego tortu. Przygotowano również zabawy dla najmłodszych oraz tych starszych. Między innymi były zjeżdżalnie, wata cukrowa, sorbet, a dla starszych możliwość wybicia osobiście pamiątkowej monety i przymierzenia stroju rycerskiego. Nie zabrakło ogniska i wspólnych tańców. Na pamiątkę tej rocznicy Wójt wraz z panią Sołtys posadzili drzewko jubileuszowe.

 

Tekst: Tadeusz Kreczman,  foto: Tadeusz Kreczman i Sołectwo Czarże

 

 

 

 

POZOSTAŁE ZDJĘCIA

 

Aktualności: Czarże

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl