POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

16 lutego 2024
Tradycyjnie, od lat, bawiliśmy się na biesiadzie w "tłusty czwartek" w gościnnej "Pomorzance". Było nas
14 grudnia 2023
Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: Paweł Węgrzyn    14 grudnia br. odbyło się spotkanie opłatkowe członków Oddziału
21 maja 2023

Chełmno

Niby niewielkie miasto nad Wisłą, a jakże piękne i ciekawe! Grupa seniorów - turystów (48 osób) 12 czerwca zwiedzała Chełmno. Od ubiegłego roku realizujemy  edukacyjny program poznawania zakątków Polski. Mimo lejącego się z nieba żaru, wszyscy daliśmy radę.

 

Narzekania na upał rekompensowaliśmy sobie wodą, kapeluszami, parasolami, odpoczynkami...i pogodą ducha. Po mieście oprowadzał nas świetny przewodnik, który dowcipem wzbogacał przekazywane dzieje. Ozdobą miasta jest renesansowy ratusz, gdzie znajduje się Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

 

Zwiedziliśmy Zespół Klasztorny, w nim skarbiec z drogocennymi naczyniami liturgicznymi, monstrancjami, kielichami, ornatami. Osada na wzgórzu - jak tłumaczy historia- posiada 7 kościołów, wśród których na uwagę zasługuje fara - kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny a w nim relikwie św. Walentego za kuloodporną szybą. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Świecia, gdzie zwiedziliśmy odbudowaną część Zamku Krzyżackiego z 34,5m wieżą. 156 schodów na taras widokowy pokonała druga z naszych, najstarszych na wycieczce  emerytek (85 lat!), czego dowodem jest pamiątkowe zdjęcie. Bogate w zabytki, z wieloma atrakcjami miasta pomogły rzucić nowe światło na historię woj. kujawsko-pomorskiego. Należy "swoje poznać", by "cudze chwalić".

 

Tekst i zdjęcia: Zofia i Leon Najdowscy

 

 

 

 

POZOSTAŁE ZDJĘCIA

 

Aktualności: Więcbork

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl