POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

17 maja 2024
      Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: Paweł Węgrzyn Dzień 16 maja był dla prawie 80 seniorów dniem
13 marca 2024
Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: MGOPS Więcbork 12 marca br. w Centrum Aktywności Seniora w Więcborku
21 maja 2023

Małe historie wielkiej Niepodległej

Poniedziałek - 11 czerwca 2018r. był ważnym dniem dla Oddziału Rejonowego PZERiI w Więcborku. W Sali Lustrzanej MGOK odbyła się wieczornica pn." Małe historie wielkiej Niepodległej". Pomysł na zorganizowanie niezwykłego spotkania zrodził się z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Jako starsza grupa społeczna odczuwaliśmy potrzebę urządzenia wieczoruwspomnień - mówiła prowadząca, przewodnicząca ZOR PZERiI Zofia Najdowska. Chcieliśmy pokazać, jaką drogą do wspólnego dobra - niepodległości, szli nasi rodzice, znajomi, coprzeżywali i co pamiętają ich najbliżsi oraz świadkowie z wojennych lat. Do przedstawienia krętych "ścieżek" historii wykorzystano narrację, filmik, wystawkę oraz muzykę twórców polskich. Z zaproszenia skorzystała młodzież z miejscowych szkół, kombatanci, obecni i byli członkowie związku. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści o różnych wojennych losach oraz obejrzeli filmik przedstawiający dzieje starań o Sztandar Oddziału Rejonowego PZERiI w Więcborku. Wykorzystano materiały z kronik oddziału i starych protokółów. Na skromną wystawę złożyły się pamiątki po rodzicach: dokumenty, zdjęcia, odznaczenia. Burmistrz Waldemar Kuszewski skierował słowa podziękowania do organizatorów: Oddziału PZERiI, Koła Związku Kombatantów i MGOK w Więcborku. Po zakończeniu wieczornicy można było podyskutować przy małej czarnej w kąciku kawowym.

 

Tekst: Zofia Najdowska

Zdjęcia: Paweł Węgrzyn

 

 

Aktualności: Więcbork

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl