POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

19 kwietnia 2024
      W dniu 9 marca 2024 roku Członkinie i Członkowie Nakielskiego Oddziału  PZERiI wybrali się do
09 lutego 2024
          Tradycją się stają urządzane przez Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Nakle n/Not wieczorki "Rehabilitacja przy
21 maja 2023

Mroteccy seniorzy u Matki Bożej Licheńskiej

Wczesnym rankiem 14 maja 2015 r. roku  spora grupa mroteckich seniorów ( i nie tylko) udała się na pielgrzymkę  do Lichenia.Licheń to miejsce kultu religijnego, ale również miejsce, w którym pośród zieleni i kwiatów można odpocząć, wyciszyć się i zrelaksować. Pobyt w Licheniu rozpoczął się od spotkania z przewodnikiem. 

 

Uczestnicy pielgrzymki udali się do starej części Sanktuarium, gdzie mogli odwiedzić kościół św. Doroty, zobaczyć Golgotę, pospacerować wśród pięknej zieleni, obejrzeć wiele kapliczek i pomników. Po godzinnym spacerze  seniorzy dotarli do Sanktuarium, by w bazyliceMatki Bożej Licheńskiej o godzinie 12.00 uczestniczyć we Mszy św. Od godziny 13.00 do 15.00 grupa miała indywidualny czas na zwiedzanie. Jedni skierowali swoje kroki na Golgotę – wzniesienie wybudowane z kamieni i betonu, mające labirynt przejść, grot, kapliczek i figur. Część osób udała się na wieżę świątyni,  wjeżdżając windą na 27 piętro, by dalej pokonać cztery piętra schodami i dotrzeć na sam szczyt wieży.

 

Na szczycie znajdują się dwa tarasy widokowe, z których rozciąga się piękna panorama okolicy. Sanktuarium położone jest w niezwykle malowniczym terenie. Otoczone piękną zielenią, a liczne wysokie drzewa, wydają się wręcz chronić i przytulać .To sprawia, że ludzie przyjeżdżający do Sanktuarium, szukają tu pomocy w swoich cierpieniach i kryzysach oraz dziękują za otrzymane łaski przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Opuszczając Licheń pielgrzymi zatrzymali się w Lesie Grąblińskim, miejscu objawień Matki Bożej. W lesie tym znajdują się stacje drogi krzyżowej i kaplice. W jednej z nich znajduje się kamień, na którym zobaczyć można  odciśnięte ślady ludzkich stóp. Wycieczka do Lichenia zapewne wywarła na każdym uczestniku niemałe wrażenie. Wracając do domu  seniorzy zatrzymali się w Inowrocławiu, by na chwilę odpocząć w  Parku Zdrojowym i oddychać świeżym powietrzem w inowrocławskich tężniach.

 

Tak mile spędzony dzień  zapewne  na  długo pozostanie w pamięci mroteckich seniorów.

 

Materiał : G. Wiśniewska

 

 

Aktualności: Nakło

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl