POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

13 marca 2024
Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: MGOPS Więcbork 12 marca br. w Centrum Aktywności Seniora w Więcborku
16 lutego 2024
Tradycyjnie, od lat, bawiliśmy się na biesiadzie w "tłusty czwartek" w gościnnej "Pomorzance". Było nas
21 maja 2023

Oczekiwanie na Boże Narodzenie

W osiemnasty dzień grudnia 2018r. liczna grupa emerytów, rencistów i osób z niepełnosprawnością spotkało się w restauracji "Pomorzanka " w Więcborku na przedświątecznej kolacji, by razem przeżyć oczekiwanie na Boże Narodzenie. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca ZOR PZERiI Zofia Najdowska; obecni byli: burmistrz - pan Waldemar Kuszewski, przewodnicząca Rady Miejskiej pani Anna Łańska, dyrektorzy MGOPS w Więcborku pp. Tomasz Siekierka i Izabela Szmaglińska, księża: proboszcz Adam Andrzejczak i prałat Franciszek Gabor oraz Honorowy Przewodniczący ZOR pan Kazimierz Buława.

 

Wiele pięknych i serdecznych życzeń zebrani usłyszeli od przybyłych gości. Ciepłe słowa skierowane do braci seniorskiej mają zawsze podwójnie ważne znaczenie, gdyż każdy zdaje sobie sprawę z upływającego czasu. Po wysłuchaniu ewangelii św. Łukasza i poświęceniu opłatków rozpoczął się czas składania wzajemnych, przychylnych pragnień i życzeń. Kolacja wigilijna z tradycyjnymi potrawami była przygotowana i częściowo sponsorowana przez: właścicieli restauracji, PFRON i samych członków.

 

Kolędy śpiewaliśmy przy oprawie muzycznej małżeństwa Najdowskich. Przejmującym momentem było wspomnienie koleżanek i kolegów, którzy w tym roku odeszli (pięć osób) przy symbolice palących się pięciu świec, iskierek z zimnych ogni i pieśni "Ty tylko mnie poprowadź". Miłą niespodzianką były mini upominki rozdawane przez dziecięcych Mikołajów, a przygotowane przez kol. kol. Krysię Budnik i Dankę Kaplar. Było miło, nastrojowo, świątecznie i bardzo rodzinnie.

 

Tekst: Zofia Najdowska

Zdjęcia: Paweł Węgrzyn

 

 

Aktualności: Więcbork

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl