POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

19 kwietnia 2024
      W dniu 9 marca 2024 roku Członkinie i Członkowie Nakielskiego Oddziału  PZERiI wybrali się do
09 lutego 2024
          Tradycją się stają urządzane przez Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Nakle n/Not wieczorki "Rehabilitacja przy
21 maja 2023

Osowa Góra - Ciechocinek - Nieszawa

Zachowując tradycję, w dzień Święta Wniebowzięcia Matki Bożej członkowie nakielskiego oddziału PZERiI udali się na mszę świętą do kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na Osowej Górze. Budowa kościoła rozpoczęła się w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku gdy proboszczem był śp. ks. kan. Mieczysław Kamiński rodowity nakielanin, który 15 października 1967 r. przeniesiony został  do parafii św. Antoniego na Czyżkówku, „by spoglądał na dzielnicę Osowa Góra i wybudował choć skromną kaplicę”. Mimo czasów komunistycznych wybudował jednak wraz z parafianami kościół, do którego każdego roku z okazji wspomnienia św. Maksymiliana pielgrzymują pątnicy z diecezji. 

 

Po mszy świętej proboszcz ks. dr Tomasz Kalociński zaprosił nas na poczęstunek. W kawiarence przyparafialnej poczęstowani zostaliśmy ciastem i kawą. Towarzyszyli nam, oprócz ks. proboszcza, wikariusze: ks. mgr Dominik Krawczak i ks. mgr Piotr Poćwiardowski.   Po południu udaliśmy się do Ciechocinka, by po zwiedzeniu tej uroczej i uzdrowiskowej miejscowości, pojechać do Nieszawy na "Koncert na wodzie". Przeboje muzyki klasycznej, operetkowej oraz rozrywkowej wykonała orkiestra "Kapela Bydgostiensis" pod batutą Macieja Niesiołowskiego. Orkiestrze towarzyszyli: Anita Maszczyk - sopran i Michał Musioł - tenor.

 

Henryk Knioła

 

 

 

 

POZOSTAŁE ZDJĘCIA

 

Aktualności: Nakło

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl