POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

16 lutego 2024
Tradycyjnie, od lat, bawiliśmy się na biesiadzie w "tłusty czwartek" w gościnnej "Pomorzance". Było nas
14 grudnia 2023
Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: Paweł Węgrzyn    14 grudnia br. odbyło się spotkanie opłatkowe członków Oddziału
21 maja 2023

Piękna nasza Polska cała

" Kontynuując rozpoczęte w ubiegłym roku wycieczki edukacyjno - turystyczne po Polsce,  seniorzy z Oddziału Rejonowego PZERiI w Więcborku  17 i 18 maja udali się do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej. Przejazd przez trzy województwa (kuj. pom., wielkopolskie i dolnośląskie) pozwolił zobaczyć i odczuć, że urokliwych, ciekawych, rozbudowanych, nowoczesnych i atrakcyjnych miejsc, jest w naszej ojczyźnie wiele.

 

Pogoda sprzyjała, nastroje również mimo napotykanych kolizji drogowych. Turystyczną wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Starówki i Ostrowa Tumskiego przy okazji odświeżając  historię tej części Wrocławia. Pobyt na tarasie Sky Tower - najwyższego  punktu  widokowego w Polsce (212m i 51 pięter), budowli całkowicie oszklonej, przyprawił niektórych o zawrót głowy. Nie wszyscy z nas zdobyli się na odwagę, by dać upust swoim lękom.  Drugiego dnia byliśmy w  Muzeum Papiernictwa w Dusznikach,Kaplicy Czaszek w Czermnej. Spacer po Parku Zdrojowym w Kudowie Zdroju i odwiedziny w pijalni umożliwił poznać smak leczniczej wody "Śniadecki". Łatwa płynność zmiany granicy państwa w kurorcie, pozwoliła nam przejechać na stronę czeską i  pobyć krótki czas u sąsiadów.

 

Jednak głównym celem naszej wycieczki była Panorama Racławicka, której zwiedzanie musieliśmy zostawić na koniec podróży, ze względu na wspomniane utrudnienia po drodze. To niepowtarzalne, panoramowe malowidło zachowane jako nieliczne z XIXw.  powinien zobaczyć każdy Polak. My byliśmy garstką z 8 milionów, którzy zobaczyli obraz  mający 15m wysokości i 120m długości w obwodzie. Do domu wracaliśmy o  zachodzie słońca, ale z bagażem odświeżonej historii Polski. "

 

Tekst i zdjęcia: Zofia i Leon Najdowscy

 

 

Aktualności: Więcbork

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl