POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

20 maja 2024
                W kwietniu i maju br. doszło do bardzo udanych i owocnych spotkań najpierw zarządu a
10 maja 2024
                  W dniach 20-22 kwietnia 2024r. członkinie i członkowie Koła ZUS oraz ich sympatycy zwiedzali stolicę.
13 maja 2023

RELACJA Z WYJAZDU KOŁA ZUS W BORY TUCHOLSKIE SZANOWNE KOLEŻANKI I KOLEDZY!

W dniach  21 - 23 września 2021r., Członkowie Koła ZUS PZERiI podobnie jak w ubiegłym roku wyjechali do Dworku Wymysłowow Borach Tucholskich. W wyjeździe integracyjnym wzięły udział 33 osoby. Po zakwaterowaniu w urokliwym Dworku, pierwszych spacerach po przepięknych lasach w poszukiwaniu grzybów, spotkaliśmy się na wspólnej kolacji z pysznym jedzonkiem, dobrą muzyką i tańcami.

 

Tego wieczoru nie brakowało też rozmów i wspomnień związanych ze wspólnie spędzonymi latami pracy w ZUS. 

 

W kolejnym dniu pobytu zwiedzaliśmy Tucholę i jej malownicze okolice. Zwiedzanie Tucholi rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Borów Tucholskich, gdzie urzekło nas m.in. bogactwo eksponatów, które służyły dawnym mieszkańcom Borów w codziennych zajęciach. Byliśmy w historycznym centrum – rynku Tucholi, zwanym obecnie Placem Wolności, w kościele pw Św. Jakuba Apostoła, na skwerze Św. Małgorzaty patronki Tucholi. Przewodniczka pokazała nam fragmenty murów obronnych z XIV i XV w., które obecnie wykorzystano do posadowienia budynków mieszkalnych m.in. Szkoły Podstawowej, Urzędu Miasta i Gminy. Wszyscy uczestnicy wycieczki zaopatrzyli się w czekoladki słynnej „Łuczniczki” - fabryki czekolady w Tucholi, której sklep firmowy mieści się w Rynku.

 

Z Tucholi pojechaliśmy do Fojutowa gdzie podziwialiśmy największy w tym rejonie akwedukt – Wielki Kanał Brdy, który został poprowadzony nad Czerską Strugą, tworząc unikatowe  skrzyżowanie dróg wodnych. Pobyt w Fojutowie zakończyliśmy spacerem po bardzo ładnie zagospodarowanej okolicy oraz odpoczynkiem w miejscowym zajeździe przy kawie i kuflu piwa.

 

Wieczorem cała grupa spotkała się w Dworku na grillu, gdzie nie zabrakło kulinarnych specjałów oraz biesiadnych śpiewów. Odbył się również konkurs ze zdobytej przed południem wiedzy o Tucholi i jej okolicach. Zwycięzcy konkursu otrzymali medale oraz piękne albumy i przewodniki  turystyczne o Borach Tucholskich.

 

W ostatnim dniu pobytu (podobnie jak w ubiegłym roku) zwiedzaliśmy Muzeum Kultury Indian Ameryki Północnej im. Sat Okh’a. To niezwykłe, zadziwiające wręcz miejsce, pokazał nam jego twórca, wielki przyjaciel Stanisława Supłatowicza - Sat Okh’a – syna Polki i Wodza Indian, właściciel Dworku w Wymysłowie - p. Jan Kłodziński.

 

Z zapartym tchem wysłuchaliśmy (niektórzy po raz kolejny) niesamowitej historii Polki (Stanisławy Supłatowicz), która trafiła w latach 20 tych XX wieku do plemienia Szewanezów, gdzie została żoną wodza tego plemienia i jej syna Sat – Okha, a także wielu interesujących informacji o życiu Indian. Obejrzeliśmy ciekawe eksponaty ze świata Indian zgromadzone w muzeum.

 

Wycieczkowicze ponadto spacerowali po lasach w poszukiwaniu  grzybów, prowadzili interesujące rozmowy, pływali w basenie, korzystali z jacuzzi, podziwiali okolice oraz integrowali się.

 

Żegnając się, obiecaliśmy sobie niebawem kolejny wyjazd tym razem do Wrocławia, wiosną 2022 roku. Ale do Dworku Wymysłowo też z pewnością jeszcze wrócimy.

 

Informacje bieżące:

 

Ponadto informujemy wszystkich członków Koła ZUS, żew miesiącu październiku Zarząd Koła organizuje dwa spotkania - dyżury w siedzibie przy Gdańskiej 5 tj. ( sala konferencyjna) w dniu 5 i 19 października 2021r. w godz. 10.00 – 12.00.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych członków Koła na te dyżury celem wymiany poglądów i pomysłów na temat funkcjonowania Koła. Zachęcamy również wszystkich nowych emerytów ZUS do wstępowania do  naszego Koła.

 

Ponadto informujemy i przypominamy:

 

- o spotkaniu grupy tanecznej w dniu 5.10.2021r. na ul. Gdańskiej 28,o godz. 17.00 (osoby zapisane dostaną informację telefoniczną),

- o wspólnym zwiedzaniu w dniu 7.10.2021r. Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej, zbiórka o godz. 11.45 (osoby zapisane dostaną informację telefoniczną),

- o możliwości skorzystania, bezpłatnie, w ramach akcji Bezpieczny Senior, ze sportowych zajęć ogólnorozwojowych z elementami sztuki walki, które będą się odbywać na ul. Gdańskiej 5.

 

Chętnych prosimy o kontaktz Arletą Piątek lub Ewą Robak. Istnieje możliwość zorganizowania grupy dla członków naszego Koła.

 

 

Aktualności: ZUS

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl