POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

15 grudnia 2023
11 grudnia 2023 r. w Lichnowach odbyło się zebranie Koła Terenowego PZERiI Nr 3. W
01 grudnia 2023
Powstało nowe Koło Terenowe w rejonie chojnickim. Dnia 20 listopada 2023 r. w remizie Straży
21 maja 2023

Seniorzy z Chojnic uczcili Światowy Dzień Inwalidy

W dniu 8 września 2021r. Oddział Rejonowy PZERiI w Chojnicach zaprosił swoich seniorów do restauracji „Słoneczna” na uroczyste spotkanie w ramach obchodów Światowego Dnia Inwalidy. To było pierwsze duże spotkanie chojnickich seniorów po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią. Jak zaznaczyła witając uczestników i zaproszonych Gości przewodnicząca O/R Urszula Szuba, w tym trudnym okresie aktywność nasza była ograniczona, ale jednak spotykaliśmy się w miarę możliwości, choć w mniejszym gronie.

 

W swoim wystąpieniu nawiązała między innymi do historii i znaczenia obchodów ŚDI oraz podsumowała działalność Oddziału Rejonowego. W tym trudnym okresie musieliśmy ograniczyć kontakty i imprezy integracyjne, w mniejszym gronie  kontynuowaliśmy nasze środowe spotkania, a w wyjazdach wypoczynkowych i wycieczkach udział brało mniej osób, jednak nie rezygnowaliśmy z naszej pracy dla seniorów. Możemy się tez pochwalić tym, że przez te półtora roku rozdysponowaliśmy artykuły z Banku Żywności o wartości ponad 50 tysięcy złotych.

 

 Głos zabrali również zaproszeni Goście – sekretarz Zarządu O/Okręgowego PZERiI Zbigniew Kania, burmistrz Chojnic Arseniusz Finster oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Andrzej Platta. Spotkanie było też okazją do wręczenia odznaczeń związkowych. Złote Odznaki Honorowe otrzymali : Olga Orłowska i Franciszek Kosecki oraz Andrzej Beling, Bożena Kuśmierek, Genowefa Rutkowska. Horst Robert Kwaśny, Wiesława Beling, Urszula Kołodziej i Wojciech Orłowski (Chojnice), Teresa Laska, Jan Kiedrowicz i Irena Czapiewska (Koło w Brusach) oraz Zofia Sofczyńska, Teresa Kropidłowska i Halina Raszke (Koło w Czersku).

 

 Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, przy kawie i ciastkach, a uświetnił je występ Chóru Seniora Astra. Pani przewodnicząca Urszula Szuba złożyła zebranym życzenia, abyśmy jak najszybciej doczekali się świata bez wirusów, bezpiecznego i przyjaznego wszystkim.

 

Tekst : Zbigniew KaniaZdjęcia : Wiesława Beling 

 

Aktualności: Chojnice

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl