POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

09 lutego 2024
          Tradycją się stają urządzane przez Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Nakle n/Not wieczorki "Rehabilitacja przy
03 stycznia 2024
31 grudnia 2023 roku a więc w SYLWESTRA, Zarząd Rejonowy PZERiI w Nakle nad Notecią
21 maja 2023

Seniorzy nakielscy w Bieszczadach

W dniach do 4 do 9 września 2016 roku nakielscy seniorzy przebywali na wycieczce krajoznawczej w Bieszczadach. Program wycieczki, opracowany przez Biuro Turystyczne "Żak" prowadzone przez Panią Izoldę Koprowską był w pełni zrealizowany. Rozpoczęliśmy spacerem po Kazimierzu Dolnym. W następnym dniu odwiedziliśmy klasztor Nazaretanek w Komańczy, gdzie w latach 1955-1956 internowany był Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński, a następnie zwiedziliśmy Lesko.

 

Dzień następny to rejs statkiem po Zalewie Solińskim oraz spacery na zaporze solińskie i myczkowskiej. W Myczkowicach odwiedziliśmy ogród biblijny. Spotkanie z zakapiorem bieszczadzkim (bieszczadnikiem) odbyło się tego samego dnia wieczorem.

 

W Cisnej poznaliśmy klimat prawdziwych Bieszczad w kultowej karczmie Siekierezada. Podczas jazdy wielką obwodnicą bieszczadzką podziwialiśmy piękne widoki lasów i gór bieszczadzkich. W Ustrzykach Dolnych zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W Sanoku zwiedziliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego ze skansenem galicyjskim, a w Łańcucie dawną rezydencję Lubomirskich i Potockich. Wycieczkę po Bieszczadach prowadził przewodnik bieszczadzki Pan Piotr Rogala - "Rogalik", który nie tylko ciekawie opowiadał o historii gór, ale również pięknie śpiewał przy swoim akompaniamencie gitarowym.

 

W ostatnim dniu spacer po Sandomierzu, podczas którego zobaczyliśmy rynek z ratuszem, katedrę, zamek, bramę igielną, dom Długosza. Nie mogliśmy przy tym odmówić sobie wypicia kawy w ulubionej kawiarni serialowego "ks. Mateusza".

 

Henryk Knioła

 

 

 

POZOSTAŁE ZDJĘCIA

 

Aktualności: Nakło

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl