POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

21 grudnia 2023
Tekst. : Zbigniew Kania Zdjęcia : Zdzisław Tylicki            W dniu 06 grudnia 2023r. w Sali
12 grudnia 2023
Tekst : Zbigniew Kania Zdjęcia : Ryszard Mrozik          Do Restauracji „Czarny kawior” przy bydgoskiej Operze,
22 maja 2023

SENIORZY W STOLICY

"11 i 12 czerwca grupa seniorów z OR PZERiI w Więcborku (dołączyło i kilkoro juniorów ) przebywała w stolicy. Opiekę nad wycieczką sprawowało Biuro Turystyki NOVUM TRAVEL z Więcborka, któremu za sprawną organizację pobytu w Warszawie należą się brawa! Tylko dwa dni, a jak wiele zdobytych wrażeń, nowych wiadomości i przede wszystkim poznanie różnorodnych zabytków mających wartość historyczną i kulturową.

 

Piękna nasza stolica zachwyca współczesnymi obiektami sztuki, nauki i sportu.

 

Pierwszy dzień pobytu to zwiedzanie Starówki, Krakowskiego Przedmieścia i Zamku Królewskiego. Drugi dzień przyniósł wiele innych atrakcji: spacer po Łazienkach, spotkanie z posłanką Iwoną Kozłowską i uczestnictwo w obradach Sejmu, zwiedzanie Wilanowa, tura objazdowa metrem. Chwilą zadumy było przejście po Wojskowych Powązkach i złożenie zniczy przy Pomniku Ofiar katastrofy smoleńskiej. Podsumowaniem turystycznej eskapady było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Każdego z uczestników wycieczki zachwyciła nowoczesność obiektu, jego wielkość, przestrzeń i estetyka. Jeszcze ciekawostka z pobytu w Sejmie. Naszą grupę siedzącą na galerii sejmowej przywitał prowadzący obrady wicemarszałek Cezary Grabarczyk ,podkreślając pobyt seniorów w takim momencie obrad, gdy mowa była o pokoleniu najmłodszych czyli przedszkolakach.Ta bardzo miła chwila dla nas została podkreślona oklaskami ze strony obecnych posłów .Do domu wróciliśmy mocno zmęczeni, ale warto było,gdyż "Warszawa da się lubić......"

 

Tekst: Zofia Najdowska

Zdjęcia: Leon Najdowski

 

 

Aktualności

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl