POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

17 maja 2024
      Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: Paweł Węgrzyn Dzień 16 maja był dla prawie 80 seniorów dniem
13 marca 2024
Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: MGOPS Więcbork 12 marca br. w Centrum Aktywności Seniora w Więcborku
21 maja 2023

Spotkanie – wernisaż „Moje hobby, moja pasja”

19 lutego  w sali nowego Centrum Aktywności Seniora w Więcborku przygotowaliśmy spotkanie hobbystów, członków Oddziału Rejonowego PZERiI.

 

W czasie czynienia planów naszej działalności na rok 2019 wpadliśmy na pomysł, aby w prosty i skromny sposób pokazać, czym może zajmować się emeryt w swoim wolnym czasie, którego ma niby więcej, bo zawodowo jest bierny. Jakie hobby, czym relaksuje się i z czego może czerpać przyjemność dla siebie i innych?  Na naszym wernisażu przeważało hobby artystyczne: hafciarstwo, dziewiarstwo, koronkarstwo, malarstwo, wokalno-muzyczne, karykatura i jedno techniczne.  Każdy z wystawców podzielił się swoją historią powstawania zainteresowań, co lub kto było zachętą do  pasji. Wypowiedziom towarzyszyły anegdoty i pokazy. Był czas na oglądanie eksponowanego rękodzieła, skorzystanie z kącika herbaciano-kawowego z domowym ciastem, rozmowy, wszystko z wyciszonym  podkładem muzycznym na żywo.

 

Uważamy, że pomysł takiego spotkania był „strzałem w dziesiątkę”.

 

Zainteresowanych taką formą spędzenia wolnego czasu było wielu seniorów. Gościliśmy również burmistrza Waldemara Kuszewskiego, przewodniczącą Rady Miejskiej Annę Łańską, przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Beatę Kopta, dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Ludmiłę Geruzel, wicedyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej panią Izabelę Szmaglińską. Czuliśmy się zauważeni przez włodarzy miasta.Swoje hobby i pasje zgodzili się pokazać: Aleksandra Banach, Krystyna Budnik, Zofia Horynkiewicz, Halina Hoszowska, Helena Kądziela, Anna Maison, Jerzy Nowakowski, Anna Pawlikowska, Tadeusz Poseld, Jerzy Węsek oraz Zofia i Leon Najdowscy.

 

Z całe imprezy wykonano mnóstwo zdjęć, jednak możemy pokazać tylko kilkanaście.

 

Tekst: Zofia Najdowska

Zdjęcia: Izabela Szmaglińska i Karol Malczewski

 

 

 

ZDJĘCIA DO POBRANIA

 

Aktualności: Więcbork

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl