POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

15 grudnia 2023
11 grudnia 2023 r. w Lichnowach odbyło się zebranie Koła Terenowego PZERiI Nr 3. W
01 grudnia 2023
Powstało nowe Koło Terenowe w rejonie chojnickim. Dnia 20 listopada 2023 r. w remizie Straży
21 maja 2023

Tak spotykają się, wyjeżdżają i wypoczywają Seniorzy z O/Rejonowego PZERiI w Chojnicach

Seniorzy z Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Chojnicach stanowią świetnie zorganizowaną, bardzo liczną i prężnie funkcjonującą grupę osób, skupiającą ludzi starszych i często niepełnosprawnych, którzy dzięki staraniom swojej Przewodniczącej i zarządu korzystają z wielu form kontaktu, wyjazdów, wypoczynku oraz innych atrakcji.

 

W roku 2022 członkowie O/R uczestniczyli w turnusach wypoczynkowych, w tym w m-cach maju i czerwcu br. dwie 50-osobowe grupy seniorów wypoczywały w Ośrodku „Fala” w Łazach, w czerwcu i lipcu kolejne dwie grupy 50-osobowe uczestniczyły w turnusach w Mielnie w ośrodkach „Max” i „Irena”, a kolejna grupa miała swoje wakacje w ośrodku „Lazur” w Wiciach. Uczestnicy wszystkich turnusów powrócili zadowoleni z mile spędzonego czasu. Mieli tam okazję brać udział w wieczorkach tanecznych przy muzyce, przy spotkaniach przy grillu z pieczeniem kiełbasek. Korzystali z przejażdżek ciuchcią, rejsów statkiem, wycieczek pieszych i autokarowych po najbliższych okolicach, spacerów brzegiem morza oraz korzystać z nadmorskich plaż. W m-cu wrześniu 50-ciu seniorów udało się na wczasy do Karpacza. I tu był wieczorek taneczny, grill z pieczeniem kiełbasek, a uczestnicy zwiedzali kolejką Karpacz, we własnym zakresie zwiedzali Skalne Miasto, Świątynię Wang oraz odwiedzili Hotel Gołębiewski z jego atrakcjami.

 

Kolejne grupy seniorów uczestniczyły w wycieczkach. W dniach 24-26 czerwca br. miała miejsc atrakcyjna wycieczka na trasie Olsztyn – Elbląg – Malbork. Uczestnicy zwiedzili m. innymi miasto Olsztyn i jego atrakcje, Elbląg (gotycka Katedra Św. Mikołaja), a następnie Malbork, a tam Zamek Krzyżacki. Odbyli też 4-godzinny rejs statkiem nowo wybudowanym odcinkiem Kanału Elbląskiego. Miejscem noclegowym był Morąg. Na zakończenie wycieczki mieli sposobność odwiedzić rezerwat ornitologiczny na jeziorze Gródno.

 

Inną formą działalności Zarządu O/R w Chojnicach były ciekawe spotkania. W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie  w ramach cyklu „Chojnice bliżej Świata” we wrześniu br. odbyło się spotkanie seniorów z ambasador Ghany, natomiast w październiku br. zorganizowano spotkanie seniorów z notariuszem. Tematem były interesujące ich sprawy spadkowe, podziału majątku itp., a po spotkaniu odbyła się projekcja filmu „Anna”.

 

Tekst : Zbigniew Kania - na podst. materiału z O/R Chojnice

Zdjęcia : przesłane z O/R Chojnice

 

 

Aktualności: Chojnice

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl