POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

02 maja 2024
Jarosławiec    4 wolne pokoje W  terminie  14 – 23.06.2024r  cena 1.600 zł 3  posiłki,   9
21 grudnia 2023
Tekst. : Zbigniew Kania Zdjęcia : Zdzisław Tylicki            W dniu 06 grudnia 2023r. w Sali
21 maja 2023

Tak świętowano 60-lecie O/Rejonowego PZERiI w Tucholi

W piątek 4 października uroczystość 60-lecia PZERiI w Tucholi poprowadziły Felicja Antosiak i Jolanta Bągorska. Część oficjalna rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu emeryckiego pt. „Niech żyją nam seniorzy”.

 

Wszystko zaczęło się w 1959 roku, kiedy to w Tucholi powstawały struktury Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Założycielem i pierwszym przewodniczącym koła został wówczas Jan Świerczyński. Krótko po utworzeniu miejskiej organizacji jej liczebność wynosiła aż 1300 członków. Obecnie tucholskie koło, wraz z tymi z Bysławia, Cekcyna, Gostycyna, Lubiewa i Śliwic wchodzi w skład Oddziału Rejonowego.

 

Nasz Związek, dzięki zaangażowaniu i systematycznej pracy wielu ludzi nadal istnieje w mieście. Pomimo, ze powstają kluby seniora, uniwersytety trzeciego wieku i inne, cały czas jesteśmy organizacją skupiająca ponad 550 członków – mówiła podczas uroczystości 60-lecia Felicja Antosiak, przewodnicząca PZERiI w Tucholi od 2013 roku. Członkowie związku zaznaczają - mimo iż jest nas mniej niż na początku, to i tak pozostajemy w powiecie największą organizacją skupiającą seniorów. PZERiI w Tucholi udziela pomocy swoim członkom w sprawach socjalno – bytowych, prowadzi związkowa kasę pogrzebową, organizuje też takie działania, jak wycieczki, wieczorki taneczne, turnusy rehabilitacyjne, spotkania świąteczne, czy pielgrzymki. Oprócz tego współdziała z ZUS-em w zakresie udzielania porad seniorom, współpracuje z PZPR-em i władzami samorządowymi.

 

Jesteście jedną z najstarszych i najaktywniejszych organizacji w województwie kujawsko – pomorskim. Związek jako organizacja ogólnopolska obchodzi w tym roku 70-lecie. Podziękowania należą się Wam, członkom, ale też władzom i sponsorom za wsparcie – mówił w Tucholi przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI  z Bydgoszczy Zdzisław Tylicki. Zaraz potem rozpoczął wręczanie Złotych Odznak Honorowych nadanych przez Zarząd Główny związku. Jedno z odznaczeń - Duża Złota Odznaka Honorowa - trafiło do burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego.- Nie spodziewałem się tego odznaczenia, które, mówiąc szczerze mocno mnie zaskoczyło. Uważam, że nic nadzwyczajnego dla państwa nie czynię. Chyba po prostu każdy normalny człowiek tak wobec emerytów powinien się zachowywać. Wśród dzisiaj zebranych widzę wiele osób zaangażowanych społecznie, a wcześniej zawodowo. Tworzycie Państwo bardzo bogate dziedzictwo naszego miasta i całego regionu. Dajecie przykład młodemu pokoleniu, jak ciekawie, mądrze i pożytecznie wspólnie spędzać czas – mówił burmistrz Tucholi.

 

Podziękowań i ciepłych słów podczas piątkowego wieczoru było całe mnóstwo. Specjalną pamiątkę i wyrazy uznania otrzymała m. innymi Felicja Antosiak. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i tort, który przygotowały panie z Lubiewa. Nie zabrakło czasu na wspomnienia z dawnych lat przy biesiadnym stole.

 

* Przewodniczący PZERiI w Tucholi:

* Odznaczeni :

 

  • Jan Świerczyński  (1959 – 1966) Tadeusz Kowalski Złota Odznaka Honorowa (duża)
  • Stanisław Bocian  (1967 – 1974) Władysława Socha Złota Odznaka Honorowa (duża)
  • Bronisław Ryzop  (1975 – 1986) Stefania Gliszczyńska Złota Odznaka Honorowa (mała)
  • Barbara Karow    (1991 – 1993) Franciszek Jakubowski  Złota Odznaka Honorowa (mała)
  • Wacław Szołtun   (1994 – 2013)
  • Felicja Antosiak   (od 2013r…..)

 

tekst i zdjęcia : Kamil Tajl

 

 

 

ZDJĘCIA DO POBRANIA

Aktualności

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl