POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

29 listopada 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                W dniach od 22 do 30 września 40-osobowa grupa
11 września 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                43-osobowa grupa bydgoskich seniorów w dniach od 21 do
21 maja 2023

Władysławowo turnus II 24.08 - 03.09.2020 r.

Kolejna grupa seniorów przebywała na wypoczynku w domu wczasowym Neptun we Władysławowie. Już w kolejnym dniu zorganizowany został wieczorek zapoznawczy, atmosfera była wspaniała: tańczyliśmy, śpiewaliśmy. Następnego dnia meleksami objechaliśmy Władysławowo. Od przewodnika dowiedzieliśmy się, że historia Władysławowa sięga wczesnego średniowiecza. Już w XIII-XIV wieku w dokumentach odnotowano miejscowość rybacką o nazwie Wielka Wieś, a także wsie rolnicze: Cetniewo i Poczernino. Wieś Wielka po raz pierwszy została wspomniana w zapiskach historycznych w 1284 roku pod nazwą VELAVES. Wakacje upływały nam pod znakiem wycieczek: zwiedzanie Portu Władysławowo, rejs statkiem wycieczkowym po Bałtyku. W Jastrzębiej Górze zrobiliśmy sobie fotki przy Gwieździe Północy, miejscu najbardziej wysuniętym na północ w Polsce. Seniorzy byli bardzo zadowoleni z wycieczki autokarowej z przewodnikiem do Trójmiasta. W Gdyni zwiedziliśmy Oceanarium, skwer Kościuszki, okręty "Dar Pomorza" i "Błyskawica"; w Sopocie molo, ul. Monte Cassino, kościół garnizonowy i Dom Kuracyjny; w  Gdańsku zobaczyliśmy Stare Miasto, fontannę Neptuna, Dwór Artusa. Naszym kolejnym celem był Hel. Plan wycieczki obejmował zwiedzanie Fokarium, rejs statkiem, Muzeum Rybołówstwa oraz spacer po  porcie rybackim. No i przyszedł czas na wieczorek integracyjny, który również cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Mieliśmy jeszcze siły na odwiedzenie Muzeum Figur Woskowych. Ostatnią imprezą przed powrotem do domu był wieczorek pożegnalny przy ognisku. Kierownictwo domu wczasowego państwo Weronika i Eryk zapewnili nam smaczne domowe posiłki i serdeczną obsługę. W imieniu wszystkich wczasowiczów personelowi w dowód wdzięczności wręczyliśmy drobne upominki. Wszyscy się zgodzili, że taka miła atmosfera powinna być na wszystkich wyjazdach.

 

Tekst i zdjęcia: Ryszard Mrozik

 

 

 

ZDJĘCIA DO POBRANIA

Wypoczynek

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl