POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

29 listopada 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                W dniach od 22 do 30 września 40-osobowa grupa
11 września 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                43-osobowa grupa bydgoskich seniorów w dniach od 21 do
13 maja 2023

Włochy – Rimini wczasy wypoczynkowe

Zarząd Okręgowy PZERiI w Bydgoszczy zorganizował wspólnie z Biurem Turystycznym Natalie Travel wycieczkę autokarową do Włoch Rimini dla 32 osobowej grupy Seniorów związku emeryckiego z Bydgoszczy i Inowrocławia w okresie od 30.08 do 07.09.2014Z Bydgoszczy wyjechaliśmy w godzinach rannych,  po 13 godzinach tranzytem (Czechy) przyjechaliśmy do hotelu „Veronez” w Brnie na nocleg.

 

W późnych godzinach wieczornych nastąpiło zakwaterowanie w ładnym hotelu, obiadokolacja i odpoczynek nocny.Po śniadaniu wyruszyliśmy w dalszą drogę do Włoch Rimini. Przewodnikiem wycieczki była Pani Natalia Wiśniewska z biura Travel i Pani Ania z Łodzi – tłumacz języka włoskiego.Przyjechaliśmy w późnych godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu „ARON” - pokojach dwuosobowych. Basen przy hotelu odkryty ale mały. Niewiele skorzystaliśmy z kąpieli morskich w Adriatyku, prawie codziennie padał deszcz, ale przyjemnie było  spacerować boso brzegiem morza. Plaże wykupiono przez właścicieli hoteli. Sezon wakacyjny minął i plaże opustoszały. We wtorek wyjechaliśmy autokarem zwiedzać Asyż. Otrzymaliśmy aparaciki mikrofonowe, aby było słychać przewodnika, (Panią) która mówiła o historii i zabytkach Asyżu.

 

Zwiedziliśmy miasto świętego Franciszka, Bazylikę świętego Franciszka, kościół świętego Rufina, Bazylikę świętej Klary. Święta Klara założyła Zakon Sióstr Klarysek.Z Asyżu pojechaliśmy do San Marino (enklawa na terenie Włoch), jest to mały kraj oblany ze wszystkich stron wodą. Polak - właściciel winiarni w San Marino zaprosił naszych seniorów na degustację włoskich win, likierów. W następny dzień (środa) o godz. 2-ej z Rimini jechaliśmy 8 godz. autostradą do Rzymu. Zatrzymaliśmy się na Placu świętego Piotra. Przewodnik (Pani) mówiła interesująco o cennych zabytkach Watykanu. Zwiedziliśmy Bazylikę świętego Piotra. Podczas zwiedzania przewijała się ogromna ilość osób zwiedzających ( różnej narodowości).

 

W sobotę spakowano bagaże i po śniadaniu pojechaliśmy zwiedzać Wenecję. Pani Natalia i Pani Ania zaprosiły uczestników wycieczki na prom, płynęliśmy po jeziorze świętego Andrzeja, pogoda była słoneczna, zachwycające widoki. Po dwóch godzinach pływania po jeziorze, wszyscy spokojnie zeszli na ląd. Pani Ania – tłumacz języka włoskiego poprowadziła nas na Plac św. Marka, tam czekała Pani Przewodnik, która starała się przekazać nam cenne informacje o historii i zabytkach Wenecji. Na wstępie poinformowała , że Wenecję założono w 811 roku. Symbolem Wenecji jest „Lew”.

 

Wenecja to prawdziwy cud, który trzeba zobaczyć.. Wszystkie budynki wokół Placu św. Marka są bogato zdobione o charakterze zabytkowym, m.in. Pałac Dożów,  Biblioteka, do której ustawiała się ogromna kolejka, aby wejść do środka. Nie udało się nam zwiedzić Bazyliki św. Marka mimo to, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc zabytkowych. Z Wenecji statkiem przypłynęliśmy do przystani.

 

Pani Natalia Wiśniewska – całą naszą grupę wycieczkową zaprowadziła do restauracji (statek), gdzie zaserwowano smaczną obiadokolację i późnym wieczorem wyjechaliśmy do Bydgoszczy.Po przekroczeniu granicy o 9.00 w Polsce w restauracji zjedliśmy smaczne śniadanie,  a na kolejnym postoju każdy z uczestników wycieczki kupił smaczny obiad. Przy Multikinie wysiadaliśmy z autokaru o 18.30.Pani Natalia podziękowała uczestnikom wycieczki za zdyscyplinowanie. Uczestnicy wycieczki podziękowali Pani Natalii za „przybij piątkę-liczenie”  aby nikt się nie zgubił, a kierowcom za profesjonalne prowadzenie autokaru (Pan Roman i Artur), wręczając im drobne upominki.

 

Tekst i zdjęcia Jadwiga Rogala

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Wypoczynek

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl