POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

19 kwietnia 2024
      W dniu 9 marca 2024 roku Członkinie i Członkowie Nakielskiego Oddziału  PZERiI wybrali się do
09 lutego 2024
          Tradycją się stają urządzane przez Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Nakle n/Not wieczorki "Rehabilitacja przy
21 maja 2023

Wycieczka do Ciechocinka i Nieszawy

W dniu 15 sierpnia 2014 roku Seniorzy Nakielscy zrzeszeni w Rejonowym Oddziale PZERiI udali się na wycieczkę do Ciechocinka i Nieszawy. Po drodze, obdarowani przez Panią Marysię … wiązankami polnych kwiatów, Seniorzy uczestniczyli we Mszy Św. w kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbego  w Bydoszczy-Osowej Górze. Chlebem i solą przywitały nas nasze koleżanki przebywające w sanatorium w  Ciechocinku w tym największym uzdrowisku nizinnym w Polsce i bez wątpienia najsłynniejszym uzdrowisku w Polsce. Uwieczniana w piosenkach dwunastotysięczna miejscowość w województwie kujawsko-pomorskim stała się niemalże synonimem wypoczynku o charakterystyce zdrowotno-leczniczej. Tam zwyczajowo odbyliśmy spacer po całym kurorcie ze szczególnym uwzględnieniem fontanny i tężni. Nie obyło się bez tańców w przytulnych salachuzdrowiskowych. Popołudniu udaliśmy się do Nieszawy by wysłuchać „Koncertu na wodzie” w którym wystąpili muzycy z Filharmonii Pomorskiej. Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis dyrygował Sławomir Chrzanowski. Usłyszeliśmy m.in. przeboje operetkowe, musicalowe i pieśni neapolitańskie w wykonaniu Aleksandry Olczyk-sopran, Agnieszki Makówki-mezzosopran, Andrzeja Jurkiewicza-tenor, Wiesława Bednarka baryton oraz utalentowanego, młodego Nieszawianina, studenta II roku Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Aleksandra Kamedulskiego-baryton.

 

Tekst i zdjęcia Henryk Knioła

 

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Aktualności: Nakło

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl