POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

17 maja 2024
      Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: Paweł Węgrzyn Dzień 16 maja był dla prawie 80 seniorów dniem
13 marca 2024
Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: MGOPS Więcbork 12 marca br. w Centrum Aktywności Seniora w Więcborku
21 maja 2023

Wycieczka do Gniezna

To już kolejne wydarzenie w Oddziale Rejonowym PZERiI w Więcborku w miesiącu czerwcu poświęcone uczczeniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wycieczka do Gniezna - "matecznika"  Rzeczpospolitej, gdzie znajduje się wiele miejsc i bezcennych zabytków związanych z początkami naszej Ojczyzny. 55-cioosobowa grupa seniorów przeżyła tutaj w kilka godzin 1000-letnie dzieje Polski. Za sprawą doskonałego przewodnika wędrowaliśmy po Gnieźnie i okolicach w celu poznawania  pamiątek historii. Rozpoczęliśmy od Wzgórza Lecha, Muzeum Archidiecezjalnego, Katedry, słynnych Drzwi Gnieźnieńskich i konfesji św. Wojciecha oraz podziemi. Potem zwiedzaliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego. Po obiedzie skierowaliśmy się do Dziekanowic - wsi wielkopolskiej, jakiej już dawno nie ma. Na wyspę Ostrów Lednicki popłynęliśmy promem. To obok Gniezna jest  jeden z najważniejszych ośrodków państwowych pierwszych Piastów. Na Polach  Lednickich zwiedzaliśmy Ośrodek Rekolekcyjny o. Jana Góry (dom spotkań, Ryba - brama III Tysiąclecia, muzeum i pomnik Jana Pawła II). Zmęczenia uczestnikom dodawała upalna pogoda, ale nikt nie narzekał, wszyscy zdyscyplinowani przyswajali  wiedzę (może po części zapomnianą?). W drodze powrotnej nasz wesoły autobus odżył przez temperament seniorów lubiących opowiadać dowcipy.

 

Tekst: Zofia Najdowska

Zdjęcia: Leon Najdowski

 

 

Aktualności: Więcbork

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl