POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

18 marca 2024
        7 marca br. tutejszy Zarząd zorganizował spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W tym uroczystym
09 lutego 2024
      Zaczynamy nowy rok 2024. Dnia 17 stycznia odbyło się spotkanie sprawozdawcze przy kawie i ciastku.
21 maja 2023

Wycieczka do Grudziądza

W dniu 29 kwietnia grupa 43 osób udała się na wycieczkę do Grudziądza, miasta o 1000-letnich korzeniach, pięknie położonego nad Wisłą. Autokarem dojechaliśmy do pomnika Flisaka, a dalej wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy na spacer traktem wodnym, podziwiając wiele średniowiecznych zabytków: obronne mury miejskie z Bramą Wodną, zespół świetnie zachowanych XVI-XVIII wiecznych spichrzy, które tworzą jedyną w swoim rodzaju panoramę miasta, gotycki kościół farny pw. św. Mikołaja zwany też Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej.

 

Zwiedziliśmy muzeum umieszczone w barokowym pałacu Opatek ze stałą ekspozycją pamiątek kawalerzystów, bo Grudziądz to stolica międzywojennej kawalerii. Ułańską tradycję pielęgnuje się tu do dziś. Zobaczyliśmy też stałą wystawę prezentującą dzieje miasta i jego rozwój od średniowiecza do 1939 roku znajdującą się na czterech kondygnacjach spichrza (z makietami miasta i cytadeli). Spacerkiem udaliśmy się też na Górę Zamkową (gdzie mieścił się zamek krzyżacki), a z wieży zamkowej roztaczał się widok na panoramę miasta. Byliśmy też w barokowym kościele pw. św. Franciszka Ksawerego z bardzo bogatym wystrojem. Spacer po rynku głównym z przerwą na obiad i kawę w Fago Cafe.

 

Ponieważ od niedawna Grudziądz to również uzdrowisko, gdzie wykorzystuje się źródła termalne, w tężnie solankowej w kształcie piramidy inhalowaliśmy się i pluskaliśmy nogami w wodzie solankowej.

 

17 maja grupa 59 osób wyjechała na tygodniowy wypoczynek do Ustronia Morskiegow ośrodku Panorama położonego bardzo blisko morza. Pogoda nam dopisała - spacery,opalanie w zaciszu, morskie fale, piękne zachody słońca i wieczorki taneczne znaczniepoprawiły nasze samopoczucie oraz kondycję fizyczną. 20 czerwca wyjazd na 4-dniową wycieczkę do łodzi, a 27 czerwca jednodniowy rekreacyjny wyjazd do Inowrocławia.

 

Tekst i zdjęcia J. Madej i K. Krupej

 

 

Aktualności: Sępólno

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl