POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

29 listopada 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                W dniach od 22 do 30 września 40-osobowa grupa
11 września 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                43-osobowa grupa bydgoskich seniorów w dniach od 21 do
13 maja 2023

Wycieczka do Hiszpanii

Wspomnienia z przepięknej wycieczki do Hiszpanii, która odbyła się w dniach do 10 do 18 września 2016 r. Wyjazd w godzinach nocnych z Bydgoszczy i następnie z Inowrocławia autokarem, który był bardzo wygodny, klimatyzowany, czysty a kierowcy młodzi i sympatyczni ale jazda z nimi była bezpieczna i profesjonalna.

 

Po nocnym i całodniowym przejeździe przez Niemcy docieramy do Francji ale Pan Łukasz nasz przemiły pilot w Niemczech celowo  w pewnym momencie zjechał z autostrady by nam pokazać uroczą uzdrowiskową miejscowość BADEN BADEN. Docieramy do miejscowości Dijon we Francji gdzie mamy  obiadokolację i nocleg. Hotel typu turystycznego  ale czysty i zadbany a jedzonko też dobre. Po śniadanku kierujemy się w kierunku Hiszpanii  i po drodze zwiedzamy miejscowość AWINION -  przy ujściu rzeki Rodan. Miasto pełne zabytków wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jak min: Pałac Papieski jest to największy zamek gotycki otoczony murami z XIV wieku - robi niesamowite wrażenie. Gorąco polecam do zwiedzenia - warto. Słynny most znany z piosenek (spotkamy się na moście w Awinion ) Katedra Notre Dame i wiele innych ciekawostek. Wszystko godne polecenia. Jedziemy do naszej docelowej miejscowości tj. Santa Susana  na Costa Brawa a w autokarze pan Łukasz - pilot poczęstował wszystkich lampką francuskiego wina: Bordo  - było miło. I tak w miłej atmosferze docieramy do celu. A tu same wspaniałości. Hotel Riviera  super  w odległości 100 m od plaży. Basen przy hotelu a wieczorem same atrakcje. Jedzenie bardzo dobre i do syta. Potem była cała seria zwiedzania począwszy od Montserrat - coś pięknego. Wjazd autokarem po krętej i wąskiej drodze na wysokość około 720 m npm. robi wrażenie a tam na górze to z wrażenia aż dech zapiera. Klasztor z Czarną Madonną, szlaki turystyczne i przepiękne widoki to się będzie pamiętać na długo. Dalsze dni to znowu same rozkosze Barcelona i tu znowu zauroczenia. Spacer po Ramblas, Passeja DeGracja budowle Antonio Gaudiego, katedra Sangrada Familia i wiele innych atrakcji. Park A. Gaudiego, stadiony i obiekty sportowe, tańczące fontanny itd. i tak dalej. Było pięknie. Był również rejs statkiem wzdłuż wybrzeż Costa Brawa. W drodze powrotnej do Polski zwiedzaliśmy jeszcze Strasburg  i tak z pięknymi wrażeniami powróciliśmy do domu. Było cudownie dziękujemy pilotowi  Panu Łukaszowi za duży zasób wiedzy jaką nam przekazał i co nam pokazał. Było miło, sympatycznie i do następnej tak udanej wycieczki. 

 

Jan i Halina Błaszczyk

 

 

 

 

POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Wypoczynek

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl