POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

19 kwietnia 2024
      W dniu 9 marca 2024 roku Członkinie i Członkowie Nakielskiego Oddziału  PZERiI wybrali się do
09 lutego 2024
          Tradycją się stają urządzane przez Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Nakle n/Not wieczorki "Rehabilitacja przy
21 maja 2023

Wycieczka do Niemiec

W dniach 10 -13 lipca 2014 roku Seniorzy z nakielskiego Oddziału PZERiI uczestniczyli w wyjeździe do Miśni, Drezna, Poczdamu i Berlina. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Starówkę Miśni oraz Manufakturę Porcelany w której wytwarza się ręcznie naczynia i figurki porcelanowe o wielkich wartościach artystycznych.

 

Następny dzień to zwiedzanie Starówki Drezna z jego najważniejszymi zabytkami takimi jak: Zwinger, Plac Teatralny z Operą Sempera, Zamek, Nowy Rynek z Kościołem Marii (Frauenkirche, Plac Zamkowy z Kościołem Dworskim. Jeżdżąc ulicami Drezna zobaczyliśmy Muzeum Higieny, Wielki Ogród, Manufakturę Volkswagena oraz dzielnice willowe i pałacyki nad Łabą.Trzeci dzień to zwiedzanie terenów pałacowo-ogrodowych Sanssouci (letnia rezydencja Fryderyka Wielkiego w Poczdamie. Wraz z przewodnikiem odbyliśmy również spacer po historycznym Berlinie: Brama Brandenburska, Reichstag, Pomnik Holocaustu oraz główny bulwar miasta Unter den Linden.

 

Po dotarciu do Alexanderplatz gdzie znajduje się wieża Telewizyjna oraz fontanny z Neptunem udaliśmy się do hotelu.W ostatnim dniu udaliśmy się w podróż powrotną. W Katedrze Gnieźnieńskiej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w trakcie której podziękowaliśmy Bogu za udany wyjazd i otrzymaliśmy błogosławieństwo pielgrzymkowe.

 

Tekst i zdjęcia Henryk Knioła

 

 

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Aktualności: Nakło

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl