POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

11 września 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                43-osobowa grupa bydgoskich seniorów w dniach od 21 do
12 sierpnia 2023
Tekst i zdjęcia : Krystyna Suszczyńska                  Mrzeżyno – to dawna osada rybacka z portem ,
13 maja 2023

Wycieczka do Szczecina

Dnia 23.06.2016r członkowie Związku pojechali na dwudniową wycieczkę do Szczecina. Z przewodnikiem najpierw zwiedzaliśmy zabytki  Stargardu. Jest co zwiedzać  Stargard Szczeciński to miasto zabytków leży na Europejskim  Szlaku Gotyku Ceglanego. 

 

Zabytki to Kolegiata NMP  Królowej  Świata, Kościół Św. Jana, Ratusz, Rynek, mury obronne i bramy, baszty,  Arsenał – unikat na Pomorzu. Przebiega tu „ 15 Południk”  o tym ciekawym miejscu przypomina kamień z tablicą. Na skraju miasta największy w Europie  stoi krzyż pokutny ok. 3 m. Front zdobi rzeźba  Chrystusa  ukrzyżowanego. Po drodze zwiedziliśmy jezioro  szmaragdowe i udaliśmy się do Szczecina. Tu udaliśmy się na obiad i następnie zwiedzaliśmy  Szczecin. Po  spacerze przywitał nas właściciel biura Floryn  była biesiada i tańce do  hotelu  na nocleg przyjechaliśmy  wieczorem.  Następnego dnia po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania  Szczecina i rejs statkiem po Międzyodrzu.  Zwiedzaliśmy najważniejsze  miejsca i zabytki jak  Wały Chrobrego, Zamek  Książąt  Pomorskich, Plac Orła Białego, Urząd  Wojewódzki i Miejski, Różankę , wejście na Cmentarz Centralny - drugi co do wielkości w Europie i Bramę po której zostały tylko wspomnienia po Stoczni Szczecińskiej. W drugim dniu po obiedzie  udaliśmy się w podróż do domu.  Uczestnicy wycieczki byli bardzo zmęczeni upałem który w tych dniach nam towarzyszył ale dopisywał nam humor i wróciliśmy zadowoleni.

 

Danuta Rybarczyk

 

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Wypoczynek

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl