POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

29 listopada 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                W dniach od 22 do 30 września 40-osobowa grupa
11 września 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                43-osobowa grupa bydgoskich seniorów w dniach od 21 do
21 maja 2023

Wycieczka do Szczecina

W dniach od 23 do 25 sierpnia grupa seniorów, w tym liczna grupa osób z Koła w Czarżu wzięła udział w wycieczce do Szczecina, nazywanego Paryżem Północy.

 

W dniu 23 sierpnia punktualnie o 7.3o ruszyliśmy w trasę. Po drodze umilaliśmy sobie czas śpiewając piosenki. Przygrywałem na ustnej harmonijce, rozdałem też uczestnikom śpiewniki, które sam opracowałem. Zajechaliśmy na czas bez przeszkód, zgodnie z planem. Na przedmieściach Szczecina do autokaru wsiadł przewodnik, pan Andrzej B. Następnie udaliśmy się pod tzw. Bramę Berlińską. Później pojechaliśmy na Wały Chrobrego, gdzie podziwialiśmy przepiękny widok na Odrę i port remontowy oraz inne zabytkowe obiekty, jak Urząd Miasta i Szkoła Marynarki Wojennej. Tam też ujęci zostaliśmy na zdjęciu grupowym. Następnie udaliśmy się pod Bramę Portową zdewastowanej Stoczni Szczecińskiej. Zrobiło się nam smutno z powodu losu jaki ją spotkał, ale przede wszystkim tragedii stoczniowców wyrzuconych na bruk po jej rozgrabieniu. Byliśmy też na skwerze, gdzie po jednej stronie stoi pomnik poświęcony JPII i po drugiej stronie zabytkowy budynek Urzędu Miasta.

 

Przed godz. 17.oo przybyliśmy do Domu Studenckiego AMICUS zakwaterować się. Na godzinę 18-tą udaliśmy się do MOSRiR na obiadokolację. Część uczestników pieszo wraz z przewodnikiem udała się do najwyższego wieżowca w Szczecinie, do kawiarni, która znajduje się na 22 piętrze. Można było podziwiać piękna panoramę miasta, wypić dobrą kawę, herbatę, piwo, drinka, zjeść przepyszne lody, ciasta … Były to tzw. bomby kaloryczne. Pozostali wrócili autokarem do Amicisa na odpoczynek. Z kawiarni większość wracała środkami komunikacji miejskiej, a 6 osób „z buta”, żeby spalić kalorie.

 

We wtorek 24.08. udaliśmy się na śniadanie. Po śniadaniu przejechaliśmy do Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie zobaczyliśmy relikty przedwojennych luksusowych aut, motocykli i mopedów z czasów PRL-u, tramwaje, wozy strażackie i wozy bojowe Scott. Następnie udaliśmy się pod Bramę Królewską, na Plac Solidar4ności, pod Gmach Filharmonii Szczecińskiej, Kościoła Polsko-Katolickiego, Pałac pod Globusem, Zamek Książąt Pomorskich, do kawiarni The Greek Ouzeri na pyszne ciasto i kawę. Przeszliśmy też Bulwarem Piastowskim. O godz. 180ej obiadokolacja, przejazd do Amicusa, a potem rozpoczęliśmy wieczór integracyjny przy muzyce. Wszyscy bawili się świetnie do 22-giej.

 

Rano wykwaterowanie, przejazd na śniadanie, po którym udaliśmy się na rejs stateczkiem po Odrze, gdzie można było zobaczyć od strony wody Bulwary Nadodrzańskie, Bulwary Chrobrego, stocznię remontową, doki i w nich statki, magazyny, silosy i dźwigi portowe oraz niechlubny widok na zrujnowaną Stocznię Szczecińską. Przejechaliśmy do Ogrodu Botanicznego Różanka i największą w Polsce Nekropolię, gdzie jest m. innymi grób Heleny Majdaniec, fontanna i pomnik żołnierzy radzieckich. Spacerowaliśmy po przepięknym parku ze starymi platanami. Po obiedzie i chwili relaksu wyruszyliśmy w drogę powrotną do Bydgoszczy.

 

Jako opiekun grupy wyrażam jak najlepszą opinię o wszystkich uczestnikach wycieczki, mam też nadzieję, że nie zawiodłem.

 

Treść i zdjęcie: Stefan Flisikowski

Wypoczynek

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl