POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

29 sierpnia 2023
W czerwcu z grupa 27 osób wyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Szymbarku. Urokliwa wioska położona
15 czerwca 2023
      21.05.2023 roku nasz zespół teatralny „Bakro” wystąpił w Wałdowie na Dzień Matki – zorganizowany wspólnie
21 maja 2023

Wydarzenia w miesiącu czerwcu 2022r.

20 czerwca 29 osób wyjechało na czterodniową wycieczkę do Łodzi i okolic. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od miejscowości Rogów. Arboretum w Rogowie to ogród posiadający jedna z najbogatszych i najpiękniejszych drzew i krzewów, oaza piękna i spokoju. Można tam podziwiać niespotykane, egzotyczne drzewa i rośliny naskalne. Następnie udaliśmy się do Łodzi - miasta czterech kultur, zobaczyliśmy “Park Ocalałych” dedykowany Żydom ocalałym z getta i Polakom radujących Żydów, a potem pojechaliśmy na cmentarz żydowski.

 

Drugi dzień zaczęliśmy od pałacu Herbsta - perły łódzkich pałaców, obecnie znajduje się tu oddział muzeum sztuki, walory estetyczne podkreśla ogród pełen róż. Zwiedziliśmy wystawę “Łódzkie Mikrohistorie”, która znajduje się w Białej Fabryce, wystawa pokazuje historie wielokulturowej włókienniczej Łodzi, Książęcy Młyn osiedle robotnicze będące własnością K.W. Scheiblera. Potem spacer ulicą Piotrkowską - najważniejszą i najdłuższą ulicą miasta z pięknie wyremontowanymi dziedzińcami kamienic, z ciekawymi muralami na budynkach. Pasaż Róży, autorką projektu jest artystka Joanna Rajkowska, nawiązuje do chorej córki, która traciła wzrok - wszystkie ściany kamienicy w ciemnym podwórzu wyklejone kawałkami luster uczyniły to miejsce niesamowitym. Byliśmy też w pałacu Izraela Poznańskiego - neobarokowy pałac fabrykancki z XIX w. ze względu na wielkość i dekoracje zwany jest “Łódzkim Luwrem”.

 

Następnie indywidualny spacer i czas na kawę na terenie Manufaktury należącej kiedyś właśnie do I. Poznańskiego. W muzeum fabryki zobaczyliśmy jak powstawała przędza i zmieniała się w tkaninę. W trakcie prezentacji pracy XIX-wiecznych krosien mogliśmy usłyszeć w jakim hałasie musieli pracować włókiennicy. Byliśmy w Muzeum Kinematografii w pałacu Karola i Anny Scheiblerów - jedyne w Polsce muzeum chroniące zabytki z dziedziny techniki i kultury filmowej. Ostatni dzień wycieczki to 3-godzinny relaks na termach w Uniejowie. 27 czerwca wyjechaliśmy na jednodniowy relaks do Inowrocławia - każdy mógł robić to co chce, basen, tężnie czy spacer po parku z pięknymi dywanami kwiatowymi lub ogród różany. Wyjazd był udany, a każdy zadowolony.

 

 

Aktualności: Sępólno

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl