POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

29 listopada 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                W dniach od 22 do 30 września 40-osobowa grupa
11 września 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                43-osobowa grupa bydgoskich seniorów w dniach od 21 do
21 maja 2023

Wypoczynek w Dąbkach

Zarząd Okręgowy PZERiI w Bydgoszczy pełną parą ruszył z realizacją wyjazdów na wypoczynek. Od  25 czerwca do 4 lipca 2022 r. 46-osobowa grupa seniorów przebywała w Dąbkach. Kilka słów o historii tego miejsca. Już w XIII wieku książę Świętopełk podarował teren dzisiejszej osady Dąbki we władanie cystersom z Darłowa. Dokładna data powstania miejscowości nie jest znana, najstarsza wzmianka o Dąbkach pochodzi z 1493 roku.  Po upadku klasztoru wieś przez krótki okres była własnością książąt zachodniopomorskich, od których w roku 1550 odkupiło ją miasto Darłowo. Dąbki jako uzdrowisko i kąpielisko nadmorskie rozpoczęły swoją karierę już na początku XX wieku. Czysta, piaszczysta i szeroka plaża w Dąbkach zachęca do kąpieli morskich i słonecznych.

 

Przywitały nas bezchmurne niebo i upalna pogoda: 32 stopnie w cieniu. Jednak tylko najodważniejsi kąpali się w Bałtyku. Do udanych należy zaliczyć wieczorek zapoznawczy, wczasowicze do późnych godzin wieczornych okupowali parkiet, a humory wszystkim dopisywały. Następnego dnia chętni wybrali się w godzinny rejs po jeziorze Bukowo. Piękny sobotni wieczór spędziliśmy przy ognisku: pieczone kiełbaski wszystkim smakowały. Nie zabrakło oczywiście tańców, ale tym razem przy muzyce mechanicznej. Warunki zakwaterowania były dobre, a posiłki obfite i smaczne. Wczasowicze serdecznie podziękowali i wręczyli drobny upominek p.Tetianie za ogromne zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków. Zadowoleni wróciliśmy do Bydgoszczy.

 

Tekst i zdjęcia R. Mrozik

 

 

 

POZOSTAŁE ZDJĘCIA

 

Wypoczynek

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl