POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

02 maja 2024
Jarosławiec    4 wolne pokoje W  terminie  14 – 23.06.2024r  cena 1.600 zł 3  posiłki,   9
21 grudnia 2023
Tekst. : Zbigniew Kania Zdjęcia : Zdzisław Tylicki            W dniu 06 grudnia 2023r. w Sali
22 maja 2023

XVIII Wieczór Seniora w Więcborku

"Piękna, integracyjna impreza pn. XVIII Wieczór Seniora odbyła się 12 października 2013r.w Więcborku. Do sali gimnastycznej Gimnazjum przybyli wszyscy chętni emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne z terenu miasta i gminy Więcbork oraz gminy Sośno /około 230 osób/.Uroczystość rozpoczęła  orkiestra dęta swoim mini recitalem, następnie przewodniczący Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI w Więcborku Kazimierz Buława powitał gości: burmistrza Więcborka Pawła Toczkę, wójta gminy Sośno Leszka Stroińskiego, panią poseł RP Iwonę Kozłowską, przewodniczących: Rady Miasta Więcborka i gminy Sośno, radnych, członka Prezydium Zarządu Okręgowego PZERiI w Bydgoszczy Ryszarda Mrozika. innych przedstawicieli samorządowych, miejscowych instytucji oraz duchowieństwa. 

 

W dalszej części Wieczoru sekretarz tut. Oddziału PZERiI Zofia Najdowska opowiedziała o przedsięwzięciach  Zarządu w roku 2013r, zachęcała do aktywności i aby na starość spojrzeć z pozytywnej i słonecznej strony, gdyż w seniorach tkwi jeszcze wielka siła wiekowa. Następnym punktem były podziękowania od Zarządu Oddziału PZERiI w Więcborku w postaci Daru Serca/ "anioł trzymający serce"/ dla właścicieli Piekarni-Cukierni  w Wituni i Gminnej Spółdzielni w Sośnie, za10-letnią pomoc przy organizacji spotkań dla emerytów i rencistów z  obu gmin. W swoich wystąpieniach przybyli  goście nie szczędzili słów życzliwości dla wielkiej rzeszy seniorów, wyrazili uznanie dla organizatorów XVIII Wieczoru Seniora, były uściski i mnóstwo kwiatów. W tym punkcie uroczystości pan Ryszard Mrozikwręczył pp.sekretarz i skarbnik /Zofii Najdowskiej i Annie Pawlikowskiej/ Dyplomy od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za zaangażowanie w pracy społecznej na rzecz emerytów, rencistów i inwalidów.

 

Corocznym elementem uroczystości jest nadanie tytułu Seniora Roku-otrzymała go pani Jadwiga Łoś, któraod 33 lat aktywnie uczestniczy we wszelkich zadaniach więcborskich seniorów. Słowa podziękowaniaprowadząca skierowała do p.Pawła Węgrzyna-za pomoc przy oprawie fotograficznej i komputerowej działań tut.Oddziału PZERiI. Przyjęliśmy do swego grona troje nowych członków, a długoletnim członkom /więcej niż 20 lat/ wręczone zostałypamiątkowe medale /22 osoby/. Jednym z najważniejszych momentów Wieczoru są  odznaczenia dla par, któremogą pochwalić się 50-letnim stażem w pożyciu małżeńskim. Złotych Jubilatów było 8.par.Dekoracji medalami odPrezydenta RP dokonał Burmistrz Więcborka. Należy nadmienić, że przez cały trwania Wieczoru, orkiestra dętazaznaczała swoją obecność grając fanfary orkiestrowe, co nadawało rangę toastów  na cześć wyróżnionych.Słodką chwilą spotkania był 5-ciopiętrowy tort ufundowany przez Burmistrza, który  jako pierwszy dokonał podziału.

 

Wspólny podwieczorek, przysłowiowy chleb ze smalcem i kolacja dla wszystkich obecnych okazały się chwilamiintegrującymi całą przybyłą społeczność. Wesołej rozrywki dostarczył Kabaret "Trójka" z Bydgoszczy oraz występ Klubu Seniora z Więcborka. ZwieńczeniemXVIII Wieczoru Seniora były tańce przy muzyce zespołu "Relax", którego członkami są też seniorzy. Do zobaczenia za rok!!"

 

Tekst Zofia Najdowska

Zdjęcia Ryszard Mrozik

 

 

 

 

Pozostałe zdjęcia

 

Aktualności

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl