POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

17 maja 2024
      Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: Paweł Węgrzyn Dzień 16 maja był dla prawie 80 seniorów dniem
13 marca 2024
Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: MGOPS Więcbork 12 marca br. w Centrum Aktywności Seniora w Więcborku
21 maja 2023

XXIV Wieczór Seniora

Wielkie święto społeczności senioralnej z miasta i gminy Więcbork oraz gminy Sośno odbyło się 5 października 2019r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku pod Honorowym Patronatem Burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego.         

 

Pogoda sprzyjała przyjściu na to integracyjne spotkanie emerytom i osobom z niepełno sprawnościami organizowanym przez Oddział Rejonowy PZERiI. W obecności lokalnych  władz samorządowych, powiatowych, przedstawicieli więcborskich instytucji oraz  Zarządu Okręgowego PZERiI z Bydgoszczy: sekretarza Zbigniewa Kani i pani skarbnik Cyryli Wypijewskiej, przewodnicząca ZOR PZERiI w Więcborku Zofia Najdowska rozpoczęła uroczystość od wprowadzenia  Związkowego Sztandaru. Sala gimnastyczna była wypełniona po brzegi. Zostały wyróżnione placówki, które wspierają, pomagają i sponsorują wieczory seniora od 20 lat. Dużą Złotą Honorową Odznakę  z aktem nadania od ZG PZERiI w Warszawie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1, Dyplom Uznania od ZG PZERiI firma RONET i Zakłady Gospodarki Komunalnej z Więcborka. Wyróżniono aktywnych seniorów: Romana Trzósłę odznaczeniem "Senior na Medal", Felicję Synak i Marię Łoś dyplomem i pamiątkami. Tytułem Seniora Roku 2019 i statuetką "sowy" poszczycił się Wiesław Grzeszczak. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku Anna Łańska i Burmistrz Waldemar Kuszewski na ręce ZOR PZERiI przekazali bon o wartości 500zł na działalność Oddziału. Dla organizatorów wieczoru była to duża niespodzianka. Serdeczne słowa podziękowania seniorzy  skierowali do Firmy Kucharskiej PASIEKA za 20.letnią  obsługę spotkań emerytów, która i w tym roku częstowała podwieczorkiem, ciepłą kolacją  wszystkich uczestników.

 

Burmistrz Więcborka udekorował cztery pary Złotych Jubilatów Medalami Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie i dodał dużo słodkości ufundowanym tortem - starczyło dla wszystkich obecnych. Ten wieczór był także "pokoleniowym", gdyż na program artystyczny złożyły się występy drugoklasistów z zaprzyjaźnionej Szkoły, pokaz tancerzy  Studia Tańca Natural oraz zespół wokalny z MGOK. Całą obsługą biesiadników zajął się Młodzieżowy  Klub Wolontariuszy AMICUS  i pracownicy MGOPS z Więcborka.Każdy mógł zrobić sobie żartobliwe zdjęcie w przygotowanym przez MGOPS  atelier z rekwizytami z czasów PRL. Rekwizyty zostały wypożyczone z Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL w Sępólnie Kraj.  Chętnych było wielu, a śmiechu i radości przy tym wystarczy na cały rok! Można było obejrzeć również ręcznie wykonane przez członków Klubu "Senior +" prace artystyczne. Na koniec do tańca na żywo  zagrał zespół muzyczny seniorów.Wieczór pełen emocji, odczuć, różnych przemyśleń minął szybko, a organizatorów utwierdził, że osoby starsze lubią takie  formy spędzania wolnego czasu. Przebieg wieczoru świetnie pokazują zamieszczone niżej zdjęcia.

 

Tekst: Zofia Najdowska

Zdjęcia: MGOPS w Więcborku

 

 

Aktualności: Więcbork

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl