POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

13 marca 2024
Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: MGOPS Więcbork 12 marca br. w Centrum Aktywności Seniora w Więcborku
16 lutego 2024
Tradycyjnie, od lat, bawiliśmy się na biesiadzie w "tłusty czwartek" w gościnnej "Pomorzance". Było nas
21 maja 2023

XXV Wieczór Seniora

3 października 2020r. prawie w apogeum pandemii koronawirusa w sali kinowej MGOK w Więcborku odbył się jubileuszowy, XXV Wieczór Seniora. Organizowany był z wielką obawą i determinacją przez ZOR PZERiI w Więcborku przy przyjaznym partnerowaniu MGOPS i MGOK w Więcborku. Uczestnicy nie byli bardzo blisko siebie, lecz obok siebie, ale razem.

 

Na sali mogło przebywać 100 osób, ale i tak z obawy o zdrowie nie wszyscy zaproszeni członkowie przybyli, rozumiemy to. Honorowy Patronat nad uroczystością objął obecny na uroczystości burmistrz Waldemar Kuszewski. Witaliśmy również przewodniczącą Rady Miejskiej Annę Łańską, vice burmistrza Jacka Masztakowskiego, posłankę na Sejm RP panią Iwonę Kozłowską, przewodniczącego ZO/O PZERiI w Bydgoszczy Zdzisława Tylickiego, sekretarza tegoż Zarządu pana Zbigniewa Kanię, dyrektorów: MGOPS w Więcborku pana Tomasza Siekierkę i MGOK panią Joannę Soja- Tońską oraz panią kierownik USC Wioletę Łańską.         

 

Wieczór ten był szczególnym, gdyż właśnie minęły 25. urodziny wieczorów seniora w Więcborku – pierwszy był 28 września 1996r. w sali „ogólniaka”.

 

Prowadząca spotkanie przewodnicząca ZOR PZERiI w Więcborku Zofia Najdowska przypomniała  historię organizowanych wieczorów popartą pokazanym filmikiem. W kolejnym punkcie wyróżniono sponsorów,  przyjaciół i członków oddziału wspierających organizacyjnie przygotowywane wieczory integracyjne, i tak: Ryszarda Gładkowskiego Złotą Odznaką Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie za 20-letnie serwowanie podwieczorkowych słodkości dla uczestników spotkań ; Pawła Węgrzyna Dyplomem Uznania od Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie za 10-letnią obsługę medialną, za pomysły i umiejętności  techniczne oraz takim samym dyplomem, Józefa Walczaka, miejscowego artystę rzeźbiarza za statuetki „sowy” dla seniora roku. W tym roku zaszczytny tytuł Seniora Roku otrzymał pan Jan Szylka, a odznaczeniem Senior na Medal udekorowano p.p. Teresę Muszyńską i Jana Szeflera za działania na rzecz Oddziału. Przewodnicząca Z. Najdowska otrzymała godność Członka Honorowego PZERiI przyznany przez XII Krajowy Zjazd Delegatów PZERiI w Warszawie. Nie zapomniano też o osobach, którzy są członkami związku 30-40 lat. Na uroczystości przywitano „ różą” piątkę nowych członkiń. Dwie Złote Pary Małżeńskie Burmistrz odznaczył Medalem Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

 

Program artystyczny podzielony był na dwie części ze względu na zaostrzenia  epidemiczne.  Na początku uroczystości wystąpili młodzi tancerze Studia Tańca NATURAL oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego, a pod koniec wieczoru zespół wokalny z Uniwersytetu III Wieku z Bydgoszczy. Radosne święto zakończyła piosenka „Jutro może być lepiej..” w wykonaniu Zofii i Leona Najdowskich. Każdy obecny na XXV Wieczorze Seniora otrzymał w prezencie okolicznościowy kubek, krówki z logo organizacji oraz kalendarz na 2021rok z fotkami z wieczorów seniora w latach 1996-2020.

 

Tekst: Zofia Najdowska

Zdjęcia: Katarzyna Włodarczak 

 

 

Aktualności: Więcbork

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl