POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

29 sierpnia 2023
W czerwcu z grupa 27 osób wyjechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Szymbarku. Urokliwa wioska położona
15 czerwca 2023
      21.05.2023 roku nasz zespół teatralny „Bakro” wystąpił w Wałdowie na Dzień Matki – zorganizowany wspólnie
21 maja 2023

Z działalności Oddziału Rejonowego

Od kwietnia pracę w Związku Emerytów Rencistów  Emerytów i Inwalidów nowy zarząd. 11 kwietnia jak co roku w pierwszych dniach wiosny obchodziliśmy Światowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych. Na uroczystości obecne były władze naszego miasta.

 

Przewodnicząca Zarządu Krystyna Krupej po powitaniu gości przedstawiła krótką genezę tego święta. Również zaproszeni goście podkreślali jak ważny jest ten dzień dla nas i dla osób których los nie oszczędził. Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski oraz przedstawicielka M.O.P.S. Natasza Ksobiak na ręce przewodniczącej wręczyli piękne bukiety kwiatów wyrażając tym samym uznanie dla całego grona seniorów i osób niepełnosprawnych. Wielu wrażeń dostarczył nam występ zespołu kabaretowego z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie.

 

W spotkaniu uczestniczyło 80 osób również z kół terenowych z Wałdowa, Obodowa i Przepałkowa. 25 kwietnia odbyło się spotkanie integracyjne przy kawie i ciastku - udział wzięło 70 osób.

 

Były wspólne śpiewy, wiersze i przysłowia o tematyce wiosennej. Na spotkaniu pani Małgorzata Węgrzyn powiadomiła o rezygnacji z funkcji sekretarza w naszym zarządzie - tłumacząc swoją rezygnację sytuacją rodzinną. Za 5 letnią pracę w zarządzie podziękowaliśmy p.Małgosi bukietem kwiatów. Stanowisko sekretarza objęła Jolanta Madej dotychczasowy członek zarządu.9 maja grupa 120 emerytów spotkało się na pikniku na stadionie Krajna.

 

Po powitaniu wszystkich zebranych przewodnicząca Krystyna Krupej nawiązała do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - zebranym rozdano tematyczne ulotki. Przy kawie, ciastku i kiełbasce, na łonie natury mile spędziliśmy czs. Były konkursy z nagrodami, a oprawę muzyczną zapewnił nam pan Leszek.14 maja 45 osób wyruszyło na  1 dniową wycieczkę na  Pałuki. Zaczęliśmy od stolicy Pałuk - Żnina, gdzie urodzili się Jan i Jędrzej Śniadeccy.  Kolejką wąskotorową pojechaliśmy do Biskupina - grodu, który w 1932 r. odkrył nauczyciel z Biskupina Walenty Szwajcer. 20 maja grupa 52 emerytów wyjechała na tygodniowy turnus nad morze do Dziwnówka. Pogoda dopisała, humory też, a uczestnicy naładowani jodem, świeżym powietrzem i morską bryzą - wszyscy wrócili na "Naszą Krajnę".

 

Tekst K. Krupej

Aktualności: Sępólno

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl