POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

27 lutego 2024
Tekst  i  Zdjęcia:   Danuta  Rybarczyk            W  dniu 22 stycznia 2024r odbyło się spotkanie członków  Koła
17 lutego 2024
Tekst i zdjęcia:  Danuta  Rybarczyk          W dniu 11.12.2023r  Koło Wzgórze Wolności  PZERiI  wspólnie z Radą
13 maja 2023

Zakopane 31.05 – 06.06.2021r.

Koło  Wzgórze Wolności  zorganizowało autokarową wycieczkę dla członków do Zakopanego w dniach 31.05 – 06.06.2021r.  Stolica  Polskich Tatr przywitała nas chłodem i przelotnym deszczem, ale widok  ośnieżonych szczytów wszystkich nas urzekł, był przepiękny.36 osobowa grupa uczestników zakwaterowała się w Ośrodku Wypoczynkowym „ Kolejarz” przy  ul. T. Kościuszki  23, w śródmieściu  10 min. do Krupówek.

 

Następnego  dnia po obfitym śniadaniu spotkaliśmy się z przewodnikiem tatrzańskim, który bardzo ciekawie  opowiadał  historię Zakopanego.  Ciekawostką jest to że był to sam Peksy – tego od sławnego cmentarza na Pęksowym Brzysku.  Wjechaliśmy na Gubałówkę, tam na tarasie  z widokiem na Giewont, zrobiliśmy zdjęcia. Przeszliśmy na Butorowy Wierch i zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Obowiązkowy  spacer na Krzeptówki do Sanktuarium – perły  góralskiego  Kunsztu, potem jeszcze zwiedzanie  Zakopanego z autokaru i na sam koniec zwiedzania,  spacer oraz podziwianie przepięknego widoku  na  Zakopane z góry. 

 

Następnego dnia wjechaliśmy kolejką na  Kasprowy  Wierch  1987 m n.p.m. widoki  zapierające dech w piersiach. Piękne słońce, temperatura plusowa, wszędzie śnieg  ale bezpiecznie. Było przepięknie a kto odważny  wspinał się jeszcze wyżej na nóżkach. Zjechaliśmy na dół i spacerkiem  poszliśmy  do schroniska na Kalatówki, po drodze  kto chciał odwiedził  Pustelnię Św. Brata  Alberta.

 

W programie następny  dzień był pełen wrażeń, to wyprawa nad Morskie  Oko, dojechaliśmy autokarem do parkingu no i z tego miejsca nóżki poszły w ruch,  trzeba było przejść 9,5 km w jedną stronę (koniki miały Święto w Boże Ciało).  Pobyt nad stawem  Morskiego  Oka nie był długi, 0,5  godz. odpoczynek ale te widoki pamięta się całe życie. Warto było przejść  te 19 km.

 

Przedostatni dzień pobytu to prawdziwy  pełny relaks i zabawa w ciepłych wodach, pełnym słońcu W Białce Tatrzańskiej na Termach „Bania”.

 

Ostatni dzień czas wolny i zakupu w Zakopanem, a wieczorem  biesiada  góralska  przy Kapeli w Karczmie  u  FIAKRA  na Krupówkach. Jadło typowo góralskie – grillowane oscypki z żurawiną, duży pstrą pieczony z frytkami i surówką, a na deser ciepła szarlotka z lodami i bitą śmietaną.  Było pyszne i dużo ! Kapela grała i śpiewała, kto chciał można było tańczyć.

 

No i cóż, co dobre szybko się kończy śniadanie  i wykwaterowanie  wyjazd do domu. Podróż o której nie warto pamiętać wielogodzinne korki i korki. Do Bydgoszczy dotarliśmy po 16 godz.

 

Ale nikt nie żałuje było warto zobaczyć nasze najpiękniejsze  Tatry. Pogoda dopisała, Zakopane wciąż piękne chociaż było tłoczno ale chętnie tam wracamy. Wycieczka była bardzo udana, bogaty program i świetna organizacja, wszędzie mieliśmy  kupione bilety i zarezerwowane  miejsca.  Autokar też  super bardzo wygodny, kierowca miły.

 

Serdecznie dziękujemy Danusi Rybarczyk BRAWO!

 

 

Aktualności: Wzgórze Wolności

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl