POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

30 maja 2024
              W dniu 28 maja 2024r. w pomieszczeniach Restauracji Fundacja12 Kamienica w Bydgoszczy przy ul. Poznańskiej
21 grudnia 2023
Tekst. : Zbigniew Kania Zdjęcia : Zdzisław Tylicki            W dniu 06 grudnia 2023r. w Sali
21 maja 2023

Żnińscy seniorzy

W restauracji Parkowej spotkało się około 70 członków żnińskiego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Impulsem do tej integracji był tak Dzień Kobiet, jak i Dzień Mężczyzn. Dlatego spotkali się między tymi świętami.

 

Seniorzy to jedno z najlepiej zintegrowanych środowisk w społeczeństwie gminy Żnin. Nie tylko dlatego, że łączą ich wspólne doświadczenia lat przeżytych w tych samych czasach. Mają wspólne troski i radości. Poza wszystkim jednak, oni zawsze dbali o to, aby ta integracja kwitła. Pielęgnują kontakty, spotykają się, rozmawiają, wspólnie bawią.

 

Dlatego ostatnie 2 lata były dla nich szczególnie trudne. Oczywiście ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia sanitarne. Z ich przyczyny seniorzy nie mogli si ę integrować w szerokim swoim gronie. A przecież wcześniej oddział żniński Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów regularnie takie spotkania odbywał. Teraz wreszcie po 2 latach prezeska Oddziału Dorota Supińska mogła z przyjemnością zaprosić członków na spotkanie z okazji Dnia Kobiet .Podobnie, jak to było w czasach przed pandemią, miejscem w którym się spotkali była restauracja Parkowa. Ponieważ sala była zajęta 8 marca, to emeryci i renciści umówili się w Parkowej dzień później. Nie piszemy emerytki i rencistki, choć powodem spotkania był Dzień Kobiet, bo panów też nie zabrakło. W końcu przecież kolejny dzień w kalendarzu, czyli 10 marca to Dzień Mężczyzny. Dlaczego więc nie świętować wspólnie ?

 

Na spotkanie przybyło około 70 osób. Odebrali serdeczne życzenia od swojej prezeski i gościa specjalnego, którym był Zdzisław Tylicki, prezes zarządu okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bydgoszczy. On złożył na ręce Doroty Supińskiej piękny bukiet kwiatów. Uczestnicy spotkania spełnili toast, skonsumowali smaczny obiad, później raczyli się ciastem przy kawie. Żałowali, że tym razem nie było w planie potańcówki przy muzyce na żywo. Zrezygnowano z tego punktu programu ich spotkań, gdyż mamy już czas Wielkiego Postu. Jednak atmosfera i tak była radosna, bo ujrzenie znajomych twarzy, możliwość zapytania, co u nich i ich rodzin, jak zawsze taką radość między przyjaciółmi powoduje. Uczestnicy spotkania otrzymali też słodkie upominki.

 

Tekst : Karol Gapiński

Zdjęcia : Zdzisław Tylicki 

 

 

Aktualności

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl