POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

11 września 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                43-osobowa grupa bydgoskich seniorów w dniach od 21 do
12 sierpnia 2023
Tekst i zdjęcia : Krystyna Suszczyńska                  Mrzeżyno – to dawna osada rybacka z portem ,
28 kwietnia 2023

Chorwacja

Na wycieczkę do Chorwacji wyjechało grupa emerytów, z Bydgoszczy, Gdańska, Opola, Włocławka, oraz pilot z Warszawy (Pani Małgorzata). Zakwaterowanie przebiegło sprawnie ( hotel „Salines” Riwiera Makarska). Tuż po przyjeździe rezydentka DANICA (poprosiła, aby tak do niej się zwracano) przedstawiła program pobytu.

 

Podróże inspirują i niesamowicie wciągają. Nasi seniorzy byli zafascynowani miejscem pobytu. Plaża i widok na Adriatyk tuż przy hotelu „Salines oraz zachwycające widoki palm i kwiatów. Chorwacja ma doskonałą letnią pogoda, nawet w październiku mieliśmy ciepłą słoneczną aurę. Chorwacja składa się z 1242 wysp, ale zamieszkałych jest tylko 60 a mieszkańców liczy 4,400 mln, stolicą państwa jest Zagrzeb. Chorwacja słynie z pięknych krajobrazów oraz ciekawej historii. Została wyróżniona przez UNESKO z uwagi na dobrze zachowane zabytki, miasta i piękne parki narodowe oraz najdłuższy mur obronny w Europie - 5,5 km. Wycieczka nasza zwiedziła ciekawe miasta, szczególnie zainteresowało nas miasto Dubrownik (ciekawa architektura, kościoły, cerkwie). Płynęliśmy po Adriatyku statkiem „Germany” na wyspę Korćula, pływaliśmy również trzema łodziami po jeziorach Bacińskich, które są połączone wąskimi kanałami. Widoki były bajeczne. Kupowaliśmy produkty chorwackie (mandarynki, oliwę z oliwek, „granaty”, figi, słodycze, a szczególnie chorwacką „Bajaderę” itp. art., które zabierano do kraju jako upominki. Pani Małgosia, pilot naszej wycieczki zawiozła nas do miejsca, gdzie poczęstowano nas ostrygami z cytrynką. Było wesoło, kiedy sprzedawczyni otwierała po kolei każdemu, kto chciał zjeść. Hodowla ostryg i małż prowadzona jest w zatokach (wody spokojne). Ostrygi nie mogą dotykać się, dlatego umieszcza się je pojedynczo w małych (odpowiednio zabezpieczonych) beczkach i tak rośnie 5 lat. Chorwacja, to ciekawe miejsce w strefie śródziemnomorskiej. Kto raz był na wycieczce w Chorwacji, to chciałby powtórnie ją zwiedzać.

 

Tekst i foto Jadwiga Rogala

 

 

 

 

 

Wypoczynek

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl