POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

20 maja 2024
                W kwietniu i maju br. doszło do bardzo udanych i owocnych spotkań najpierw zarządu a
10 maja 2024
                  W dniach 20-22 kwietnia 2024r. członkinie i członkowie Koła ZUS oraz ich sympatycy zwiedzali stolicę.
10 maja 2024

Koło ZUS na wycieczce w Warszawie

                  W dniach 20-22 kwietnia 2024r. członkinie i członkowie Koła ZUS oraz ich sympatycy zwiedzali stolicę. Program trzydniowej wyprawy był bardzo napięty, ponieważ chcieliśmy jak najwięcej zobaczyć. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Powązek Wojskowych, gdzie spacerowaliśmy m.in. po Kwaterach Powstańczych, Kwaterze na Łączce, Alei Zasłużonych, przechodziliśmy obok grobów wielu znanych i zasłużonych Polaków, Pomnika Smoleńskiego. To miejsce zrobiło na nas bardzo duże wrażenie.

Z Powązek przejechaliśmy na Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta, zwiedzaliśmy i podziwialiśmy Zamek Królewski jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Warszawy. Dalej byliśmy
w Katedrze Św. Jana Chrzciciela, na Rynku Starego Miasta, w Ogrodzie Saskim, przy Grobie Nieznanego Żołnierza i spacerowaliśmy po  Krakowskim Przedmieściu.


Następnego dnia pojechaliśmy do  Łazienek Królewskich, do jednego z najpiękniejszych zespołów pałacowo - parkowych  w Europie, gdzie podziwialiśmy m.in. Belweder, pomniki J. Piłsudskiego, F. Szopena, H. Sienkiewicza, Starą Pomarańczarnię, Biały Dom, Teatr na Wyspie, Pałac na Wodzie. Drugiego dnia pobytu w Warszawie zwiedzaliśmy ponadto  Centrum Nauki Kopernik, wjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki skąd podziwialiśmy piękną panoramę Warszawy. Tego dnia byliśmy w Muzeum Neonów. Co ciekawe, podobno jest jeszcze tylko jedno takie muzeum na świecie - w Las Vegas.

Trzeciego dnia wycieczki zwiedzaliśmy Wilanów, zarówno otoczenie pałacu, przepiękny dziedziniec, ogród, park jak i sam pałac, zbudowany dla króla Jana III w końcu XVII w.
i rozbudowywany przez kolejnych właścicieli. Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, które dokumentuje historię tego czynu zbrojnego pokazując jednocześnie młodym pokoleniom Polaków sens tamtych wydarzeń.

Warszawa urzekła nas tym co zobaczyliśmy, swoją historią tą starszą i tą najnowszą, o której opowiadały  nam miejscowe Przewodniczki, tym jak pięknie  i z rozmachem się rozwija, jaka jest zielona na co zwracał nam uwagę nasz pilot Pan Bartosz.

Pełni wrażeń, późnym wieczorem, szczęśliwie wróciliśmy do Bydgoszczy by już planować kolejną wyprawę za rok.

                                                               

                                                                              W imieniu uczestników wycieczki Ewa Robak

 

Aktualności: ZUS

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl