POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

12 października 2023
Tekst : Zbigniew Kania Zdjęcia : red. Agata Wiśniewska    Tygodnik Tucholski    W dniu 20 września
28 lipca 2023
Tekst i zdjęcia : Zbigniew Kania                     W dniu 26 lipca 2023r. w gościnnych pomieszczeniach Tucholskiego
21 maja 2023

Posiedzenie plenarne w O/Rejonowym PZERiI w Tucholi

Zarząd Tucholskiego Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na dzień 18 marca 2022r. wyznaczył termin swojego plenarnego posiedzenia, podsumowującego swoje działania w roku 2021. W pomieszczeniu miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich spotkali się członkowie zarządu O/Rejonowego, przedstawiciele komisji problemowych, Komisji Rewizyjnej oraz bezpośrednio podległych oddziałowi Kół PZERiI. W obradach uczestniczył także reprezentujący Oddział Okręgowy Związku sekretarz Zbigniew Kania. Otwarcia posiedzenia witając zebranych dokonała przewodnicząca zarządu p. Felicja Antosiak. Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad przystąpiono do jego realizacji. Szczegółowe sprawozdanie merytoryczne z wykonania planu pracy przedstawiła Pani przewodnicząca, po czym sprawozdanie z wykonania preliminarza budżetowego za rok 2021 złożyła i omówiła skarbnik zarządu O/R p. Bernadeta Walczak. Przedstawiono też informacje komisji socjalno-bytowej oraz kultury i organizacji wolnego czasu, a przewodnicząca Komisji Rewizyjnej p. Jolanta Bągorska odczytała sprawozdanie Komisji, które w sposób b. szczegółowy dokonało oceny pracy zarządu, prawidłowości gospodarowania funduszami oddziału oraz przedstawiła członkom zarządu O/Rejonowego wniosek o udzielenie absolutorium za rok 2021. Swoje osiągnięcia w pracy związkowej przedstawili też przewodniczący Kół w Śliwicach, Bysławiu, Gostycynie i w Lubiewie. Niestety źle dzieje się w Cekcynie, gdzie tamtejszy zarząd od pewnego czasu nie podejmuje dalszej działalności.

 

W ramach kolejnych punktów porządku obrad omawiano program działania w roku 2022, w tym między innymi planowane obchody Światowego Dnia Inwalidy, współuczestnictwo w Pikniku Powiatowym w ramach obchodów Dni Borów Tucholskich, a także organizację wycieczek…. Jednym słowem w O/R w Tucholi i w pobliskich Kołach Związku działo się wiele i zanosi się, że tak będzie dalej. Zebrani przyjęli uchwały w spr. przyjęcia – zatwierdzenia materiałów sprawozdawczych, a uczestniczący w posiedzeniu sekretarz zarządu O/Okręgowego Zb. Kania bardzo pozytywnie ocenił pracę zarządu O/Rejonowego w Tucholi, zachęcając Panią Przewodniczącą do wystąpienia o uhonorowanie najbardziej aktywnych seniorek i seniorów odznakami honorowymi i dyplomami uznania. Przekazał również informację, że jesienią br. odbywać będą się w Kołach PZERiI walne zebrania sprawozdawczo – wyborcze, do których można już powoli przygotowywać się. Była też dyskusja, w czasie której zastanawiano się m. innymi jak zachęcić do podjęcia aktywności w naszej pracy kolejne, może trochę młodsze pokolenie seniorów.

 

Tekst i zdjęcia  : Zbigniew Kania

 

 

Aktualności: Tuchola

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl