POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

02 maja 2024
Jarosławiec    4 wolne pokoje W  terminie  14 – 23.06.2024r  cena 1.600 zł 3  posiłki,   9
21 grudnia 2023
Tekst. : Zbigniew Kania Zdjęcia : Zdzisław Tylicki            W dniu 06 grudnia 2023r. w Sali
21 grudnia 2023

Posiedzenie plenarne Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI w Bydgoszczy
06 grudnia 2023r.

Tekst. : Zbigniew Kania

Zdjęcia : Zdzisław Tylicki

 

           W dniu 06 grudnia 2023r. w Sali Restauracji „Magra” przy ul. Tamka (przy Przystani) członkowie Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI w Bydgoszczy spotkali się na swoim drugim w bieżącym roku posiedzeniu plenarnym.  Obrady otworzył przewodniczący Zarządu O/O Zdzisław Tylicki, witając przybyłych członków zarządu  oraz zaproszonych Gości.

           Głównym zadaniem posiedzenia było podsumowanie materiałów sprawozdawczych z działalności struktur okręgowych Związku w roku sprawozdawczym oraz przyjęcie zamierzeń i Planu Pracy na kolejny 2024 rok. Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad Z. Tylicki złożył informację z działalności Zarządu O/O i jego Prezydium w okresie między posiedzeniami plenarnymi. Był to przede wszystkim czas trwającej kampanii sprawozdawczo – wyborczej w Oddziałach Rejonowych, która jest już za nami. W dwóch O/Rejonowych (Tuchola i Żnin) nastąpiła zmiana osoby pełniącej funkcję przewodniczącego zarządu, w pozostałych funkcje pełnią te same osoby. Do kilku zmian doszło również w Kołach bezpośrednio podległych O/Okręgowemu, były też zmiany w składach zarządów, co jest rzeczą naturalną. Tym samym kampania sprawozdawczo – wyborcza w jednostkach O/Okręgowego została zakończona. Wybrano łącznie 74 delegatów na XIII Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy O/Okręgowego PZERiI w Bydgoszczy, który odbędzie się w okresie w maju 2024 roku. W swoim wystąpieniu przewodniczący omówił też zadania związane z wypoczynkiem, stanowiącym bardzo istotną rolę w kontaktach z naszymi seniorami oraz w pozyskiwania nowych członków.

            Sekretarz Zbigniew Kania przedstawił Informację z wykonania Planu Pracy Zarządu O/O za rok 2023, a następnie przedstawił propozycję Planu Pracy na rok 2024. Omówienia preliminarza budżetowego Zarządu O/Okręgowego na rok 2024 dokonała skarbnik Cyryla Wypijewska, po czym członkowie Okręgowego Zarządu PZERiI swoimi głosami jednomyślnie przyjęli odpowiednio trzy Uchwały zatwierdzające wyżej przedstawione dokumenty.

             Uczestnikom posiedzenia przedstawiono również treść pisma Zarządu Głównego PZERiI w spr. zasad i norm prawnych dot. organizowania imprez turystycznych, w związku ze  skargami uczestników imprez domagających się interwencji. W dyskusji uczestnicy obrad wymieniali się swoimi doświadczeniami w pracy przy organizowaniu wypoczynku, zgłaszano uwagi w sprawie potrzeby podjęcia poszukiwań wsparcia dla naszych działań np. sponsorów. Dyskutowano o komunikacji pomiędzy Zarządem a Radą Seniorów, a także o potrzebie zmiany wysokości części składki członkowskiej odprowadzanej przez Koła do O/O. Małe Koła z powodów finansowych napotykają na problemy ograniczające możliwości realizacji zadań. Były też wystąpienia wskazujące, jak zarządy radzą sobie w poszukiwaniu wsparcia instytucji, firm i zakładów pracy, którym odwdzięczamy się np. występując o nadanie im naszych wyróżnień i odznaczeń.

               Podkreślono też znaczenie naszej b. aktywnej strony internetowej pzerii.bydgoszcz@wp.pl, na której Nasze jednostki O/O prezentują ważne wydarzenia, informacje i komunikaty, natomiast kol. Ryszard Mrozik dziękując za nadsyłane materiały przekazał swoje uwagi, mające na celu poprawę sposobu ich doręczania w sposób uporządkowany.

               Na zakończenie obrad przewodniczący Zdzisław Tylicki złożył uczestnikom życzenia Świąteczno – Noworoczne zdrowia, pomyślności i optymizmu w dalszej owocnej pracy w Nowym 2024 Roku na rzecz Seniorów i Osób z niepełnosprawnościami. 

              

Aktualności

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl