POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

21 grudnia 2023
Tekst. : Zbigniew Kania Zdjęcia : Zdzisław Tylicki            W dniu 06 grudnia 2023r. w Sali
12 grudnia 2023
Tekst : Zbigniew Kania Zdjęcia : Ryszard Mrozik          Do Restauracji „Czarny kawior” przy bydgoskiej Operze,
22 maja 2023

Posiedzenie Plenarne Zarządu O/O PZERiI w Bydgoszczy – 21.06.2022r.

21 czerwca 2022r. członkowie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bydgoszczy oraz zaproszeni Goście spotkali się na swoim Plenarnym posiedzeniu. Spotkanie odbyło się w gościnnych pomieszczeniach Centrum Organizacji Pozarządowych przy bydgoskim Urzędzie Miasta. Posiedzenie otworzył Przewodniczący Zarządu O/Okręgowego Zdzisław Tylicki witając przybyłych członków Zarządu O/O oraz zaproszonych Gości, w tym p.o. obowiązki przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Urszulę Tauzik oraz przedstawicieli Kół związkowych regionu nie posiadających swojego reprezentanta w Zarządzie O/Okręgowego. Uczestnicy posiedzenia chwilą ciszy uczcili pamięć zmarłych w ostatnim czasie Maksymiliana Sopońskiego – wieloletniego przewodniczącego OKRewizyjnej oraz Leona Brylewskiego – przewodniczącego Koła PZERiI w Solcu Kujawskim.

 

Po przyjęciu porządku obrad przystąpiono do jego realizacji. Sekretarz Zbigniew Kania przedstawił informację dot. sprawozdania z realizacji Planu Pracy za rok 2021, a skarbnik Cyryla Wypijewska omówiła wyniki sprawozdania finansowego i bilansu za rok 2021 oraz sprawozdania z działalności ZKP za ten okres. Przedstawiono też zebranym materiał podsumowujący wyniki Ankiety Statystycznej za rok 2021. Przewodniczący Z. Tylicki wyraził przekonanie, że wnioski wynikające z w/w dokumentów służyć będą zarządowi w dalszej pracy. Podziękował wszystkim za aktywną pracę, za to jak pracujemy i działamy oraz co widać na stronie internetowej Oddziału Okręgowego PZERiI w Bydgoszczy. Dzisiaj już niemal każda jednostka organizacyjna tut. Oddziału prezentuje swoje inicjatywy i efekty działań na rzecz seniorów.

 

W kolejnym, bardzo ważnym punkcie porządku obrad, przewodniczący Zarządu O/O przekazał informację w sprawie rozpoczynającej się kampanii sprawozdawczo – wyborczej w jednostkach organizacyjnych Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Przedstawił przyjęte Uchwałą Zarządu Głównego PZERiI terminy walnych zebrań sprawozdawczo – wyborczych Kół (od 16.05.2022r. do 23.12.2022r.) oraz terminy rejonowych zjazdów delegatów (od 25.09.2022r. do 25.09.2023r.) Okręgowe zjazdy delegatów odbędą się od 1.06.2023r. do 31.05.2024r.

 

Podczas dyskusji uczestnicy spotkania dzielili się swoimi doświadczeniami w pracy związkowej, m. innymi przewodnicząca O/R w Chojnicach prezentując inicjatywy podejmowane przez zarząd poinformowała o organizowanym w dniu 26 czerwca br. Pomorskim Dniu Aktywności Seniorów, w którym przewidywany jest udział ok. 800 osób. Maria Kryger z Sępólna przedstawiła ciekawe inicjatywy dot. wystawiania Legend i Baśni związanych z Sępólnem Krajeńskim i okolicami, prezentowanymi również w innych miastach oraz w Domach Opieki. Swoimi działaniami pochwalili się też Wojciech Wałęsa z Koła Osiedle Leśne oraz Barbara Kunert z O/R w Nakle.  W ramach dyskusji zgłoszono też wniosek w sprawie potrzeby organizacji spotkania integracyjno – instruktażowego dla przewodniczących i skarbników jednostek organizacyjnych związku, co zostało przyjęte do protokołu w  celu włączenia do realizacji w br.

 

Członkowie Okręgowego Zarządu PZERiI podjęli 2 Uchwały w spr. przyjęcia sprawozdania z realizacji Planu Pracy w 2021r. oraz w spr. zatwierdzenia sprawozdania finansowego i bilansu za 2021r. Na zakończenie obrad przewodniczący Zdzisław Tylicki złożył podziękowanie za aktywne uczestnictwo oraz życzył owocnej pracy.

 

Tekst: Zbigniew Kania

Zdjęcia: Ryszard Mrozik

 

 

Aktualności

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl