POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

30 maja 2024
              W dniu 28 maja 2024r. w pomieszczeniach Restauracji Fundacja12 Kamienica w Bydgoszczy przy ul. Poznańskiej
21 grudnia 2023
Tekst. : Zbigniew Kania Zdjęcia : Zdzisław Tylicki            W dniu 06 grudnia 2023r. w Sali
23 lipca 2023

Posiedzenie plenarne Zarządu O/Okręgowego
w dniu 20 czerwca 2023r.

                     Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w      Bydgoszczy spotkał się w dniu 20 czerwca 2023r. na swoim posiedzeniu plenarnym, podsumowującym I półrocze pracy w bieżącym roku. Obrady otworzył Przewodniczący Zarządu O/O Zdzisław Tylicki, który po przyjęciu porządku posiedzenia, przedstawił informację dot. działań Zarządu i jego Prezydium w okresie między posiedzeniami. Część z działań w tym okresie stanowiły zagadnienia stanowiące kolejne punkty obrad dzisiejszego posiedzenia plenarnego, tj. opracowanie zbiorczego sprawozdania finansowego i bilansu i sprawozdania ZKP za rok 2022, opracowanie wyników Ankiety Statystycznej oraz kampania sprawozdawczo – wyborcza. Poza tym realizowaliśmy bardzo ważne zadanie, czyli przygotowanie programu wyjazdów wypoczynkowo – rehabilitacyjnych i wycieczek dla naszych seniorów, w tym też zapisy, wpłaty, monitorowanie zainteresowania uczestnictwem.

                     Sprawozdanie finansowe i bilans za rok 2022 oraz sprawozdanie z działalności ZKP za ten okres przedstawiła Skarbnik Zarządu Cyryla Wypijewska. Członkowie Okręgowego Zarządu w głosowaniu jednogłośnie podjęli Uchwałę Nr 15/2023 w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego (bilansu) za rok 2022 oraz sprawozdania ZKP za rok 2022.

                     Materiał zawierający omówienie wyników Ankiety Statystycznej za rok 2022 przedstawił przewodniczący Z Tylicki. Ankieta ukazała powstrzymanie spadkowej tendencji liczby członków związku. Na dzień 1.01.2023r. liczba naszych członków wynosi 6.102 osoby. Ankieta wykazała m. innymi, że w trudnym czasie potrafimy podejmować trudne zadania. W 2022 roku zorganizowano i przeprowadzono w naszym O/Okręgowym łącznie 133 programy dla ponad 4 tysięcy osób, a najliczniejszymi z naszych działań były jak zwykle programy obejmujące wczasy wypoczynkowe i wyjazdowe.

                      Następnie Z.Tylicki przedstawił informację w sprawie przebiegu kampanii sprawozdawczo – wyborczej w Kołach i Oddziałach Rejonowych Związku. Na dzień dzisiejszy swoje walne zebrania sprawozdawczo – wyborcze odbyły wszystkie Koła naszego O/O. Tylko w trzech Kołach nastąpiła zmiana na stanowisku przewodniczącego zarządu Koła. Spośród Oddziałów Rejonowych swoje walne zebrania sprawozdawczo – wyborcze przeprowadziły dotychczas 4 Oddziały Rejonowe : w Inowrocławiu, Koronowie, Sępólnie Krajeńskim oraz w Więcborku, pozostałe zebrania w 5-ciu O/R odbędą się w III  kwartale br.). W O/Rejonowych, w których odbyły się walne zebrania, zmian na czele zarządów nie było, co możemy przyjąć z zadowoleniem, bo pracę tych zarządów oceniamy bardzo wysoko, a osoby przewodniczących dają gwarancję podtrzymywania dobrej pracy kierowanych przez nie zarządów. Dokonując podsumowania, oceniamy przebieg kampanii sprawozdawczo – wyborczej w naszym O/Okręgowym pozytywnie. Podczas zebrań dokonano już wyboru 60 delegatów na Okręgowy Zjazd Delegatów w Bydgoszczy, który planujemy zorganizować w m-cu kwietniu 2024 roku.

                   Podczas dyskusji mówiono o b. wielu sprawach. Oprócz bieżących problemów związanych z funkcjonowaniem poruszano temat współpracy Kół, zgłaszano uwagi pod adresem Zarządy O/O. Były też pytania dot. losów projektu ustawy dot. renty wdowiej, zwiększenia zasiłku pogrzebowego, a także rządowego programu Senior 75+, który nie wspomina o potrzebie włączenia do opieki nad seniorami dużej liczby lekarzy specjalistów w dziedzinie geriatrii. W spr. renty wdowiej Z. Tylicki wyjaśnił, że w sumie zebrano 200 tys. podpisów pod projektem ustawy (w tym zebranych w PZERiI), które złożono w Sejmie, a obecnie pracują nad nim Komisje Sejmowe.
 

TTekst : Zbigniew Kania

 Zdjęcia : Zdzisław Tylicki


 

 

Aktualności

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl