POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

31 stycznia 2024
Zabawa karnawałowa – 26.01.2024 r. Dnia 26.01.2024 r  w restauracji ,,Tramp” w Szubinie odbyła się
18 stycznia 2024
Za  nami następny rok. 12 stycznia szubińscy seniorzy koła PZERiI spotkali się w Szubińskim Domu
31 grudnia 2023

Spotkanie opłatkowe 19.12.2023 r.

       Dnia 19 grudnia 2023 roku Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował ,,Spotkanie Wigilijne” w restauracji ,,Tramp” w Szubinie. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00. Zebranych przywitała przewodnicząca koła, Maria Rosińska.  Wszystkim zebranym życzyła na święta i zbliżający się Nowy Rok dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz , aby za rok spotkać się w tym samym gronie jak nie większym z nowo przyjętymi członkami.

Następnie głos zabrał ks. Jacek Pawelczyk, proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Szubinie. Przywitał on uczestników i przeczytał Ewangelię o narodzeniu Jezusa. Później wygłosił modlitwę  przed łamaniem się opłatkiem. Były też życzenia wszystkiego najlepszego.

W następnym punkcie uroczystości nastąpiły indywidualne życzenia i łamanie się opłatkiem. Uroczystą kolację poprzedziło śpiewanie kolęd. Wieczerza, jak zawsze w restauracji Tramp okazała się bardzo dobra z typowymi wigilijnymi daniami. Na zakończenie spotkania chętni  wypili kawę i poczęstowali się ciastkiem. Atmosfera uroczystości była podniosła i pełna optymizmu. Wszyscy do domu wrócili zadowoleni.

Napisała: Alina Mikuła

 

Światełko pokoju- 19.12.23

Dnia 19.12.2023 roku podczas cotygodniowego spotkania członków Polskiego Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów odwiedził nas Harcerski Krąg Seniorów przy Muzeum Ziemi Szubińskiej w Szubinie. Przywieźli nam i przekazali Betlejemskie Światło Pokoju pod hasłem ,, Czynimy Pokój”.
W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Każdy z obecnych seniorów zapalił swoje światełko i zaniósł do domu.

Napisała: Alina Mikuła

 

Jasełka – przedszkole nr 2 Szubin -18.12.23 r.

Dnia 18 grudnia 2023 roku seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów  zostali zaproszeni do Przedszkole nr 2 w Szubinie. Dzieci z grupy ,,Biedronka” przedstawiły Jasełka. Seniorzy razem z przedszkolakami śpiewali kolędy oraz wysłuchali świąteczne wierszyki.

Później każde dziecko wręczyło przybyłym laurkę z życzeniami świątecznymi. Seniorzy również życzyli obecnym wszystkiego najlepszego i bogatego ,,Gwiazdora”.

Na zakończenie zostało wykonane wspólne zdjęcie. Wszyscy byli zadowolenie ze wspólnego spotkania.

Napisała: Alina Mikuła

 

Dnia 9 listopada 2023 roku koło PZERiI zorganizowało zabawę z okazji ,,Morcinek” , która odbyła się w restauracji ,,Tramp” w Szubinie. Była to przyjemna kameralna impreza. Wszyscy bawili się wyśmienicie przy dobrej muzyce. Stworzono także pociąg taneczny, który objechał cały lokal z głośnym śpiewem . Jedzenie było bardzo dobre. Uczestnicy wracali do domów zadowoleni i pełni humoru.

Opracowała: Alina Mikuła

Kwintet trębaczy – 2.12.2023 r.

Dnia 2.12.2023 r członkowie naszego koła brali udział w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Seniorów Gminy Szubin koncercie bydgoskiego kwintetu TRUMPHAL BRASS QUINTET, który odbył się w Szubińskim Domu Kultury. Zebranym występy kwintetu bardzo się podobały. Wszyscy włączyli się do śpiewania kolęd w tym przedświątecznym czasie.
Napisała: Alina Mikuła

Aktualności: Szubin

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl