POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

04 lipca 2024
Tekst i zdjęcia Krystyna Lewalska Szczęście jest motylem spróbuj je złapać, a odleci. Usiądź w
03 lipca 2024
Zarząd Okręgowy PZERiI w Bydgoszczy w dniach 22.06-2.07.2024 r. zorganizował kolejny wypoczynek dla swoich członków.
24 lipca 2023

Władysławowo gościło bydgoskich Seniorów

50 - osobowa grupa seniorów w dniach od 27 czerwca do 7 lipca 2023r. uczestniczyła w turnusie wypoczynkowym w Pensjonacie „Neptun” we Władysławowie  zorganizowanym przez O/Okręgowy PZERiI w Bydgoszczy.

 

Władysławowo jest miastem położonym na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Mieści się tutaj port morski, a centralnie usytuowana część miasta znana jest z wielu atrakcji i z tutejszej plaży. Już krótko po przyjeździe grupą wczasowiczów udaliśmy się na przejażdżkę „Melexem” w celu zapoznania się z miejscowością, w której będziemy wypoczywać, z pokazaniem drugiej strony miasta, gdzie znajduje się osada rybacka, aż po Cetniewo, a dalej Rezerwat Przyrody Dolina Chłapowska. Nikt z uczestników nie odważyłby się pójść sam za daleko w te strony. Podczas przejażdżki towarzyszyła nam muzyka kaszubska i Lektor, który przybliżył nam historię miasta.

 

We Władysławowie zwiedzić można było Aleję Gwiazd Sportu oraz Muzeum Figur Woskowych. Kolejną atrakcją był wyjazd do m. Hel, całodzienna wycieczka z przewodnikiem połączona ze zwiedzaniem  miejscowości Jastarnia i Jurata. Na Helu uczestniczyliśmy w rejsie statkiem po Nabrzeżu Helskim, podczas którego towarzyszyły nam śpiewy i szanty. Kto nie miał chęci na rejs, mógł pójść do Fokarium, Muzeum Rybołówstwa  lub na lody, ciastka, smaczną smażoną rybkę itp.  Nasi seniorzy byli bardzo zadowoleni  z tego wyjazdu. 

 

Właściciele Pensjonatu „Neptun” starali się umilić nam  pobyt, zapraszając nas między innymi na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Atmosfera była bardzo miła, były śpiewy, żarty i w ogóle było przyjemnie. Zadowoleni byliśmy również z zakwaterowania i smacznego jedzenia, co widać na załączonych zdjęciach. Wielu z uczestników wakacji we Władysławowie już zapowiada powrót do tego miejsca w roku następnym.

 

 

Tekst: Maria Żurawska i Z. Kania

Zdjęcia: Elżbieta Młodzikowska

 

 

 

Wypoczynek

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl