POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

27 maja 2024
24 kwietnia br. grupa 70 osób spotkała się przy kawie i ciastku w restauracji „Słoneczna”.
18 marca 2024
        7 marca br. tutejszy Zarząd zorganizował spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W tym uroczystym
12 października 2023

Wrzesień w Oddziale Sępólno Krajeńskie

7 września br. Zespół teatralny „Bakro” brał udział w „Kapeluszowym Marszu Seniorów” w Kamieniu Krajeńskim organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej. Barwny korowód przeszedł ulicami miasta a potem wspólny poczęstunek nagrody i muzyka.

            9 września br. Koło Terenowe  Obodowo – Przepałkowo zorganizowało piknik pn: ”Pożegnanie lata” na który zaproszono również Zarząd. Panie z koła upiekły smaczne ciasta, były też pieczone kiełbaski i dużo humoru.

            12 września br. Miłośnicy wycieczek wyjechali na 12 dniową wycieczkę do Bułgarii. Po drodze nocleg i zwiedzanie Rumuni. Przeszliśmy ulicami Timiszoary która jest europejską stolicą kultury na rok 2023. To tu w 1989 roku na Placu Wolności rozpoczęła się Rumuńska Rewolucja. Następnie udaliśmy się do Sybin, które jest z jednym z największych średniowiecznych kompleksów miejskich, piękna starówka z wieżą zegarową, bajkowymi domami i mostem kłamców. Następnie udaliśmy się do Bułgarii do Słonecznego Brzegu – hotel przy plaży z pięknym widokiem na Morze Czarne. Potem zwiedzanie Nesebaru perły Morza Czarnego wpisane na listę Unesco. Jego architektura uważana za najbardziej zachowaną zabudowę średniowieczną na Bałkanach. Spacer ulicami Warny i zwiedzanie Katedry św. Marii, byliśmy też przy pomniku Mikołaja Kopernika. Następnie Bałczyk z ogrodem botanicznym stworzonym w 1955 roku na terytorium letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii. Byliśmy w Sozopolu – urokliwe miasteczko z wąskimi uliczkami, cerkiew świętych Cyryla i Metodego z XIX w. Następnie zwiedziliśmy Burgas z pięknym molo i pomnikiem Adama Mickiewicza. Powrót naszej wyprawy to po drodze Bukareszt, spacer po jego ulicach, mijaliśmy szereg secesyjnych budowli , cerkwi  i teatrów. Zwiedziliśmy również Parlament. Na koniec Alba Julia jedna ze stolic Siedmiogrodu z potężną cytadelą oraz katedrą w której pochowany jest siedmiogrodzki książę.

            27 września br. wspólnie z Wiejskim Domem Kultury w Lutowie odbył się piknik pn: „Pożegnanie lata”. Czas umilił dziecięcy zespół „Modraczki”, zespół „Lutowianie”, a przedstawiciele Nadleśnictwa Lutówko prowadzili koło fortuny i różne konkursy. Przy kiełbasce z grilla słodkościach i muzyce mile spędziliśmy czas.

            29 września br. w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyła się uroczystość „ Tu bije serce Krajny”. Zwieńczeniem gali było przedstawienie zawierające elementy gwary krajeńskiej „ Ciotka Rózia wyjechała” w wykonaniu teatru „Bakro”

Tekst i zdjęcia Krystyna Krupej.

Aktualności: Sępólno

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl