POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

31 stycznia 2024
Zabawa karnawałowa – 26.01.2024 r. Dnia 26.01.2024 r  w restauracji ,,Tramp” w Szubinie odbyła się
18 stycznia 2024
Za  nami następny rok. 12 stycznia szubińscy seniorzy koła PZERiI spotkali się w Szubińskim Domu
24 października 2023

Wyjazd integracyjny do Pakości

        Na zaproszenie pana Tomasza Kujawy, radnego Pakości ,  Rada Seniorów Gminy Szubin zorganizowała 10 października 2023 roku wyjazd integracyjny do Pakości. Uczestnikami byli wszyscy chętni seniorzy naszej gminy i okolic, wśród nich byli również członkowie koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Szubinie.  Wycieczka zainteresowała  50 osób z Szubina i okolic gminy.

W Pakości przywitał wszystkich pan Tomasz Kujawa. Oprócz seniorów

 z Szubina i okolic gminy  byli również  seniorzy z Mogilna i Pakości. Po miłym przywitaniu przy kawie i ciastku nastąpiło zwiedzanie  z przewodnikiem  Kalwarii Pakoskiej oraz Kościoła Pw. Św. Bonawentury.

Największym zabytkiem Pakości jest Kalwaria wybudowana z inicjatywy

ks. Wojciecha Kęsickiego dla wzmocnienia wiary katolickiej. Pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej ks. Kęsicki odprawił w 1628 roku przy trzech krzyżach ustawionych w miejscu, gdzie miały stanąć kaplice. Rok później Michał Działyński ofiarował ziemię, na której wyznaczono drogi i stacje. Lokalizację kolejnych kaplic wyznaczano wzorując się topografią Jerozolimy. Kalwaria Pakoska jest w Polsce Północnej największym zespołem stacji Męki Pańskiej. Jest to druga, najstarsza Kalwaria w Polsce. Składa się z 24 kaplic i kościoła Ukrzyżowania.  Z racji swojego charakteru nazywana jest Kujawską Jerozolimą.

Następnym punktem wycieczki  było ognisko i kiełbaski z grilla. Wszyscy chętnie posilili się i odpoczęli po spacerze. Zebranych odwiedził burmistrz Pakości pan Zygmunt Groń.  Rozmowy wśród zebranych toczyły się wartko
 i przyjemnie . Przed wyjazdem wszyscy razem zrobili sobie  wspólne zdjęcie.

 Wycieczka była bardzo udana i przyjemna. Pogoda dopisała, było słonecznie. Dobrze  jest poznawać ludzi z najbliższej okolicy i doceniać piękno naszych gmin i miast.
Opracowała Alina Mikuła

 

Aktualności: Szubin

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl