POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

17 maja 2024
      Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: Paweł Węgrzyn Dzień 16 maja był dla prawie 80 seniorów dniem
13 marca 2024
Tekst: Zofia Najdowska Zdjęcia: MGOPS Więcbork 12 marca br. w Centrum Aktywności Seniora w Więcborku
21 maja 2023

XXIII WIECZÓR SENIORA W WIĘCBORKU

Piękna, słoneczna pogoda w sobotnie popołudnie 6 października zachęciła wielu seniorów do wyjścia na spacer, by odwiedzić szkołę przy Alei 600-lecia. Spotkało się tutaj około 220 emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych z dwu gmin: Więcborka i Sośna oraz cztery pary Złotych Jubilatów. Uroczyście udekorowana sala, przygotowane odświętnie stoły zapraszały przychodzących na XXIII Wieczór Seniora.

 

W tym roku to integracyjna spotkanie przypadło w „roku niepodległości”, dlatego wiele symboli narodowych można było zauważyć w przebiegu uroczystości, nad którą Honorowy Patronat objął burmistrz Waldemar Kuszewski powitany na początku przez prowadzącą Zofię Najdowską.

 

Po mini recitalu  orkiestry dętej wprowadzono sztandar związkowy Oddziału Rejonowego PZERiI w Więcborku i powitano przybyłych gości: wicestarostę Powiatu Sępoleńskiego Andrzeja Maracha, wiceburmistrza Więcborka Jacka Masztakowskiego, przewodniczącą Rady Miejskiej Grażynę Sowińską- Witczak, wójta gminy Sośno Leszka Stroińskiego, sekretarz ZOO PZERiI w Bydgoszczy Ewę Zbelicką i członka prezydium tegoż zarządu Ryszarda Mrozika, dyrekcję MGOPS w Więcborku Tomasza Siekierkę i Izabelę Szmaglińską, panie dyrektorki Szkół Podstawowych w Pęperzynie Krystynę Tusznio i Nr 1 w Więcborku Ilonę Sobecką-Gruszczyńską, przedstawicieli MGOK, dyrektora ZGM Adama Kubiaka, kierowniczkę USC Izabelę Sobiech, przewodniczącego Rady Nadzorczej BS w Więcborku Romana Starzeckiego, ks. Proboszcza Adama Andrzejczaka, radne Beatę Kopta i Beatę Lida i przedstawicielkę DPS w Suchorączku Katarzynę Grochowską z domownikami.

 

Prowadząca w krótkim zarysie przedstawiła działania oddziału od października 2017r. do obecnego czasu, w których uczestniczyło 833 członków i sympatyków stowarzyszenia.

 

Potem nastąpił czas na wyróżnienia aktywnych emerytów i nie tylko. Zarząd Główny PZERiI w Warszawie nadał tytuł Honorowego Przewodniczącego oddziału emerytów w Więcborku byłemu już „prezesowi”Kazimierzowi Buławie; Duża Złota Odznaka Honorowa z aktem nadania przyznana została MGOK w Więcborku; Dyplomy Uznania również od ZG PZERiI w Warszawie za zasługi na rzecz emerytów otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 1w Więcborku oraz członek naszego oddziału Edmund Borzych. ZOR PZERiI w Więcborku Halinie Hoszowskiej przekazał odznaczenie Senior na Medal, a dyplomy: Cecylii Klejsa (nieobecna), Henrykowi Janowskiemu i Janowi Szeflerowi. 

 

Wyróżniliśmy także nie naszych członków, ale osoby, którym wiele zawdzięczamy, to Jan Budnik –pracownik MGOPS w Więcborku, z naszego biura uczynił „gabinet seniorów”. Józef Walczak –miejscowy artysta, który od kilku lat rzeźbi statuetkę Sowy dla Seniora Roku. Ten zaszczytny tytuł w tym roku otrzymała Henryka Jastrzębska, energiczna koleżanka, wesoła, pełna wigoru, potrafiąca rozśmieszyć największego smutasa, dobra gospodyni, niezawodna w komicznych scenkach na naszych spotkaniach, chętna do działań. Mieszka w Dorotowie. W następnym punkcie uroczystości przyjęliśmy nowych członków: Wandę Piątkowską, Helenę Siudę i Henryka Szefera.

 

Z różą w ręku Zofia Najdowska zwróciła się do czterech par  Złotych Jubilatów, kierując do nich słowa pełne szacunku, porównując ich długoletnie życie do kwiatu, którego kolce stanowiły różne przeszkody i kłopoty na wspólnej drodze. Odznaczenia  Medalem  Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie dokonał burmistrz Waldemar Kuszewski i kierownik USC Izabela Sobiech. Przy muzyce orkiestry dętej sala zaśpiewała Jubilatom gromkie „sto lat”. Bardzo dużo ciepła, radości i wzruszeń dostarczyły występy uczniów ze Szkół Podstawowych w Pęperzynie i Nr 1 w Więcborku. Głośne oklaski z okrzykami „brawo” utwierdziły wspaniałych, młodych artystów, że  tańce, wierszyki i piosenki podobały się publiczności. Pokazy i popisy urozmaicone strojami w barwach biało-czerwonych podkreśliły doniosłość i znaczenie integracyjnej uroczystości.

 

Dla każdego uczestnika był podwieczorek z tortem ufundowanym przez burmistrza oraz kolacja od organizatorów. Przyjemna niespodzianka to kącik z fotobudką, gdzie można było przenieść się w XX-lecie międzywojenne i w meloniku, kapelusiku, z wachlarzem, nawet z cygarem zrobić sobie zdjęcie. Fotografowanie, filmowanie imprezy było dziełem pracowników MGOPS i wolontariuszy:  z Turcji i Portugalii. Kiedy emocje związane z częścią oficjalną, artystyczną, konsumpcją już opadły, nadszedł moment tańców, do których zaprosiła wszystkich niezastąpiona Joasia Nowakowska. Swoim żywiołowym śpiewem i ruchem scenicznym motywowała do wspólnej zabawy. Około godziny 20.15, XXIII Wieczór Seniora był już traktowany jako „przeszły” czas kolejnego, lubianego spotkania ludzi w wieku emerytalnym.

 

 

Tekst: Zofia Najdowska

Zdjęcia: Ryszard Mrozik

 

 

Aktualności: Więcbork

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl