POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

10 czerwca 2024
W dniu 5 czerwca 2024 r. o godz. 14.00 w Gospodarstwie Agroturystycznym „Śliwkowy Sad” w
01 grudnia 2023

Zabawa Andrzejkowa w Śliwkowym Sadzie

Andrzejki - czyli wieczór wróżb przypadający na koniec listopada. Tradycja ta jest związana z dniem św. Andrzeja Apostoła i ma już ponad 500 lat. Przypadają one w wigilię imienin Andrzeja, które mają oczywiście miejsce 30 listopada. Kiedyś była połączona przede wszystkim z chęcią dowiedzenia się, jak potoczy się życie uczuciowe panien szukających mężów. Wróżby na Andrzejki wykonywane tego dnia miały przynieść odpowiedź na pytania związane z zamążpójściem. Dzisiaj to przede wszystkim czas dobrej zabawy, spotkań ze znajomymi, ostatnia okazja do szaleństw przed zbliżającym się adwentem. Dlatego też niezwykle popularne w tym czasie są różnego rodzaju imprezy.

W związku z tą tradycją, Zarząd PZERII Koła Nowy Fordon dnia 30 listopada 2023 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Śliwkowy Sad” w Strzelcach Dolnych zorganizował Zabawę Andrzejkową dla naszych członków oraz osób zaprzyjaźnionych. We wspólnej zabawie uczestniczyło ok. 60 osób. Suto zastawione stoły i świetna muzyka zachęcały do tańca i zabawy. Przygrywał Zespół „Strzeleckie Wesołe Antki”. To było istne andrzejkowe szaleństwo. Nasi seniorzy nie schodzili z parkietu. Zabawa była przednia, a towarzystwo nadzwyczaj rozrywkowe.

 

Tekst: Wioleta Florek

Zdjęcia: Elżbieta Karwecka

Aktualności: Fordon

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl