POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

21 grudnia 2023
Tekst. : Zbigniew Kania Zdjęcia : Zdzisław Tylicki            W dniu 06 grudnia 2023r. w Sali
12 grudnia 2023
Tekst : Zbigniew Kania Zdjęcia : Ryszard Mrozik          Do Restauracji „Czarny kawior” przy bydgoskiej Operze,
22 maja 2023

Zarząd O/O na swoim posiedzeniu plenarnym
podsumował 2022 rok

W dniu 08 grudnia 2022r. w pomieszczeniach Centrum Organizacji Pozarządowych przy bydgoskim UM, Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkał się w celu podsumowania swojej działalności w mijającym 2022 roku.

 

Obrady otworzył Przewodniczący Zarządu O/O Zdzisław Tylicki, który w swoim wystąpieniu przedstawił uczestniczącym w posiedzeniu członkom Zarządu i zaproszonym gościom informację dot. działań Zarządu i jego Prezydium w okresie między posiedzeniami. Szczególną uwagę zwrócił na zainaugurowaną jesienią kampanię sprawozdawczo – wyborczą w Kołach związkowych. Mamy za sobą już kilkanaście zebrań, podczas których wybrano nowe zarządy Kół PZERiI. Doszło też do kilku wymian osób pełniących funkcję Przewodniczącego, a nawet wymiany całego zarządu. Kampanię sprawozdawczo – wyborczą zakończyły już wszystkie Koła z O/R w Inowrocławiu, a przewodnicząca Oddziału Krystyna Nowakowska opisała jej przebieg, dokumentując to wzorcowo sporządzonymi protokołami. Z. Tylicki podsumował też zadania związane z wyjazdami wypoczynkowymi. Mamy m. innymi nowe ośrodki z którymi podejmujemy współpracę jak Łeba i Dąbki. Bardzo istotnymi są też działania mające wpływ na stan liczbowy naszych członków związku.

 

W kolejnym punkcie obrad sekretarz Zbigniew Kania przedstawił Informację z wykonania Planu Pracy Zarządu O/O za rok 2022, a następnie przedstawił propozycję Planu Pracy na rok 2023. Zwrócił uwagę na obowiązek przekazywania do Zarządu O/O planów pracy oraz protokołów z posiedzeń przez zarządy podległych jednostek. Omówienia preliminarza budżetowego Zarządu O/Okręgowego dokonała skarbnik Cyryla Wypijewska, po czym członkowie Okręgowego Zarządu PZERiI swoimi głosami jednomyślnie przyjęli odpowiednio trzy Uchwały zatwierdzające wyżej przedstawione dokumenty.

 

Kolejny punkt posiedzenia, czyli dyskusja dotyczyła b. istotnych spraw, m. innymi organizacji uczestnictwa seniorów w wydarzeniach kulturalnych, pozyskiwania wsparcia finansowego na organizowane przedsięwzięcia, w tym pracochłonne pisanie projektów, oraz możliwości otrzymywania wsparcia od władz samorządowych. Na wniosek ze strony O/R Inowrocław w sprawie wystąpienia o zwiększenie wysokości składki członkowskiej oraz opłaty tyt. wpisowego w celu zwiększenia możliwości finansowych zarządów, przestrzegano przed możliwością zmniejszenia konkurencyjności PZERiI wobec innych organizacji senioralnych, gdzie składki są zdecydowanie mniejsze, co może w efekcie stać si ę powodem ubywania naszych członków. Podsumowując dyskusję Zdzisław Tylicki wyjaśnił, że władnym w kwestii wysokości opłat statutowych związku jest Zjazd Krajowy PZERiI, który zwołany będzie za ok. 2 lata i z pewnością podejmie tematy zgłoszone w dyskusji w całej naszej organizacji.

 

Miłym akcentem posiedzenia było wręczenie przez przewodniczącego Zarządu O/O Złotej Odznaki Honorowej PZERiI kol. Cyryli Wypijewskiej – skarbnikowi oddziału, uhonorowanej za jej wieloletnią pracę na rzecz Związku.

 

Na zakończenie obrad przewodniczący Zdzisław Tylicki przekazał uczestnikom posiedzenia życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz dalszej owocnej pracy w Nowym 2023 Roku.              

 

Tekst: Zbigniew Kania

Zdjęcia: Zdzisław Tylicki 

 

 

Aktualności

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl