POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Menu

Zadzwoń do nas

(52) 322-04-85

 

Prezes Zdzisław Tylicki

+48 662 002 220

Najnowsze artykuły:

19 kwietnia 2024
      W dniu 9 marca 2024 roku Członkinie i Członkowie Nakielskiego Oddziału  PZERiI wybrali się do
09 lutego 2024
          Tradycją się stają urządzane przez Zarząd Oddziału Rejonowego PZERiI w Nakle n/Not wieczorki "Rehabilitacja przy
10 października 2023

Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy w Rejonowym Oddziale PZERiI w Nakle n/Not.

Tekst : Zbigniew Kania
Zdjęcia : Henryk Knioła

                     W dniu 4 października 2023r. w Kawiarni „Cechowa”, przy stuprocentowej frekwencji wyłonionych Delegatów odbył się Rejonowy Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nakle n/Notecią.   

                 Otwarcia obrad dokonała przewodnicząca Zarządu O/Rejonowego Barbara Kunert serdecznie witając Delegatów oraz zaproszonych Gości, w tym Burmistrza Nakła Sławomira Napierałę, Radną Ewę Chaberską – przewodniczącą Nakielskiej Rady Seniorów, sekretarza Zarządu O/Okręgowego PZERiI w Bydgoszczy Zbigniewa Kanię, a także członków ustępującego zarządu O/Rejonowego.

                 Przewodniczenie Zjazdowi powierzono Kazimierzowi Klebsowi.  Po przyjęciu porządku obrad, w ramach wystąpień zaproszonych Gości głos zabrał Pan Burmistrz, który w obszernym wystąpieniu wyraził zadowolenie ze współpracy nacechowanej wzajemnym zrozumieniem pomiędzy Urzędem a Seniorami. Staramy się, żeby nasze starania były odczuwalne. Przedstawił zadania realizowane na rzecz Seniorów, a ponadto podzielił się z uczestnikami spotkania informacjami dotyczącymi kolejnych zadań inwestycyjnych w mieście i w gminie. Nakło szybko zmienia się dzięki naszej aktywności i środkom pozyskiwanym m.in. z funduszy unijnych. A stały kontakt z Seniorami i Panią Przewodniczącą zarządu Oddziału Rejonowego dają nam wiedzę co robić i jak działać, by móc odpowiednio dbać również o potrzeby ludzi starszych. Pani Ewa Chaberska w krótkim słowach poinformowała o swoich działaniach na rzecz seniorów i ludzi niepełnosprawnych, wspominając m. innymi, że właśnie mija 5 lat od utworzenia w Nakle Domu Dziennego Pobytu, w którym dziś przebywa 30 osób.

                 Sekretarz Zarządu Oddziału Okręgowego Zbigniew Kania przekazał słowa uznania dla zarządu i jego przewodniczącej, zapewniając że Oddział Rejonowy jest wysoko oceniany za swoją działalność, po czym dokonał wręczenia  Złotej Odznaki Honorowej (dużej) Panu Kazimierzowi Klebsowi w uznaniu zasług dla Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, nadanej przez Zarząd Główny PZERiI.

                 W kolejnych punktach porządku obrad sprawozdanie z działalności Zarządu O/Rejonowego za okres lat 2018-2023 przedstawiła p. Barbara Kunert, natomiast sprawozdanie finansowe odczytała skarbnik zarządu Teresa Łopąg. W imieniu Komisji Rewizyjnej sprawozdanie złożył jej przewodniczący Franciszek Mulik, wnioskując o udzielenie ustępującemu zarządowi absolutorium za okres kadencji, co zebrani jednomyślnie uchwalili. Komisja Mandatowa na podstawie listy obecności stwierdziła prawomocność obrad do podejmowania uchwał i wyboru nowego zarządu, komisji i delegatów na Zjazd Okręgowy.

                 Delegaci w głosowaniu podjęli decyzję w sprawie powołania zarządu w 11-osobowym składzie oraz 3-osobowej Komisji Rewizyjnej. Po krótkiej dyskusji przystąpiono do wyborów. W jawnym glosowaniu wybrano nowy zarząd pod kierownictwem  Barbary Kunert jako przewodniczącej, I zastępcą przewodniczącej został Kazimierz Klebs, II zastępcą Henryk Knioła, skarbnikiem Teresa Łopąg, natomiast sekretarzem Elżbieta Budziszak. Skład zarządu uzupełnili Mieczysław Podemski, Maria Orłowska, Jan Bieniak, Alina Tacikowska, Danuta Grudzińska oraz Barbara Makowska. Komisję Rewizyjną tworzą Franciszek Mulik – przewodniczący oraz Krystyna Rybak i Zofia Wolińska, natomiast Delegatami na XIII Zjazd Okręgowy PZERiI wybrano Barbarę Kunert, Kazimierza Klebsa i Rafała Podemskiego.

                 Zjazd O/Rejonowego przebiegł w miłej i życzliwej atmosferze, a wszystkim nakielskim Seniorom życzymy dużo zdrowia i zadowolenia oraz wspierania nowych władz.

Aktualności: Nakło

NIE BADŹ SAMOTNY - DOŁĄCZ DO NAS!

Skontaktuj się z nami

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW

 

ZARZĄD OKRĘGOWY

W BYDGOSZCZY

Kontakt elektroniczny

 

pzerii.bydgoszcz@wp.pl

Kontakt  telefoniczny

 

(52) 322-04-85

 

+48 662 002 220

Prezes Zdzisław Tylicki

Pon. - Czw. 10:00 - 14:00

 

Czartoryskiego 18

(budynek szkoły)

 

85-222 Bydgoszcz

Twoje Imie

Nr telefonu

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij wiadomość
Wyślij wiadomość
Wiadomość została wysłana — dziękujemy! Niedługo się skontaktujemy :)

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Bydgoszczy (85-222), przy ul. Czartoryskiego 18. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Realizacja: Plutowski.pl